Mistrzostwa Świata 2018 wchodzą w decydującą fazę. Jutro rozegrane zostaną pierwsze mecze ćwierćfinałowe i mecze o miejsca 9-12 oraz 13-16.

Skrót meczu z Tajlandią

Reprezentacja Polski cały turniej rozpoczęła w grupie C, gdzie rywalizowała kolejno z Tajlandią, Estonią i Australią. Po pewnej wygranej z Tajami (5:2 - kliknij po pełną relację z tego spotkania), przyszedł czas na pojedynek z faworytem grupy - zespołem "Eesti". Przez większość czasu to Polska prowadziła, najpierw 2:0, a potem 3:2, ale ostatecznie końcowe 10 minut okazało się zabójcze w wykonaniu rywali, którzy objęli prowadzenie 4:3 w 53. minucie i nie oddali go już do końca.

Skrót meczu z Estonią

Na zakończenie rozgrywek grupowych mierzyliśmy się z australijskimi "Kangurami". Biało-czerwoni byli zdecydowanymi faworytami tego pojedynku, ale to Australia wygrała pierwszą tercję (1:0). Na początku kolejnej nasi rywale dołożyli kolejne trafienie i zaczęło się robić nerwowo. Na szczęście drugą tercję golem zakończyli Polacy. Było 1:2. O wszystkim decydowała trzecia odsłona. Niestety najpierw to Australia trafiła do siatki, ale w 55. minucie Polacy znów złapali "kontakt" (2:3). Końcówka to już gra o wszystko, czyli wycofanie bramkarza, gra w 6 na 5 i niestety - utrata gola, którego "Kangury" zdobyły strzałem już do pustej bramki.

Skrót meczu z Australią

Taki obrót spraw oraz kolejne wygrane Estonii oraz Australii z Tajlandią sprawiły, że Polska ostatecznie zajęła 3. miejsce w grupie C, niedające awansu do fazy play-off. W takim układzie biało-czerwoni jutro rozpoczną walkę o miejsce 13-15. Ostatni mecz mistrzostw rozegramy w piątek (7 grudnia). W przypadku wygranej z Japonią - o 13. miejsce (g. 12:30), a w przypadku przegranej - o 15. lokatę (g. 9:30).

Grupa C - końcowa tablea
  Drużyna M W R P Bramki PKT
1. EST M Estonia 3 3 0 0 26-12 6
2. AUS M Australia 3 2 0 1 13-16 4
3. POL M Polska 3 1 0 2 10-10 2
4. THA M Tajlandia 3 0 0 3 9-20 0

Na pewno przyjeżdżaliśmy na Mistrzostwa z celem awansu z pierwszych dwóch miejsc w grupie i gry o miejsca 9-11. Niestety nie udało się awansować i teraz pozostaje nam gra o lokaty 13-16. Mamy nadzieję, że uda nam się wygrać nadchodzące spotkanie z Japonią i kolejne: o 13. miejsce, dzięki czemu utrzymalibyśmy się na miejscu wywalczonym już 2 lata temu na Mistrzostwach Świata na Łotwie. Tak jak mówiłem: apetyty i oczekiwania były nieco wyższe, ale niestety nie udało się. Zabrakło może trochę szczęścia, ale tak też w sporcie bywa. Nie załamujemy się więc i mamy nadzieję, że wygramy dwa najbliższe spotkania. Na pewno nie podejdziemy lekceważąco do tych meczów i zagramy jak najlepiej, żeby zakończyć te Mistrzostwa pozytywnym akcentem - powiedział przed jutrzejszym meczem Maciej Bogdański, bramkarz Reprezentacji Polski.

- LUB 12:30 (mecz o 13. miejsce) - w przypadku wygranej 6.12

Wśród reszty stawki następujące zespoły powalczą o kolejne miejsca w końcowej klasyfikacji:

- O miejsca 9-12: Słowacja, Estonia, Australia, Kanada
- Ćwierćfinały (o miejsca 1-8): Szwecja, Czechy, Finlandia, Szwajcaria, Norwegia, Niemcy, Dania i Łotwa.