W ostatnim meczu fazy grupowej na Mistrzostwach Świata w Pradze Polska przegrała z Australią 2:4.

Od mocnego uderzenia i kilku ataków pierwszą tercję rozpoczęli Australijczycy, jednak potem to Polska przejęła inicjatywę. Gdy wydawało się, że pierwsza bramka dla Polaków w końcu nadejdzie, sędzia dopatrzył się faulu polskiego obrońcy w dużym polu bramkowym i podyktował rzut karny. Tomas Gartner się nie pomylił i to "Kangury" schodziły na pierwszą tercję z 1-bramkowym prowadzeniem.

WFC 2018 - Australia v Poland

Po przerwie Polacy rzucili się oczywiście do ataku, ale brakowało konsekwencji i skuteczności. Niewykorzystane okazje zemściły się w 25. minucie, gdy do siatki trafił Liam Perry. Od tego momentu biało-czerwoni prawie nie wychodzili ze strefy obronnej Australii, ale ta nie próżnowała i groziła bardzo dobrymi kontrami. W końcu starania Polaków przyniosły efekty na 10 sekund przed końcem drugiej części gry. Podczas gry z odłożoną karą dla Australijczyka, Michał Sieńko popisał się świetnym strzałem z dystansu, zdobywając tym samym bramkę do szatni.

Po przerwie wydawało się, że kwestią czasu będzie, gdy Polska dopadnie "Kangurów". Pomogli w tym nawet sami Australijczycy, łapiąc karę w 45. minucie. Na nasze nieszczęście nieco ponad minutę później złe podanie do obrony wykorzystał Kade Ebeling, pokonując Bogdańskiego po raz trzeci. Przy stanie 1:3 sekundy wydawały się płynąć bardzo szybko. Polacy wciąż próbowali, ale Australia zawęziła szyki, przez które ciężko było się przecisnąć.

Polacy zdecydowali się więc na większą ilość strzałów z dystansu. Jeden z nich, autorstwa Macieja Sieńko, wylądował w sieci! Na 5 minut przed końcem było już tylko 2:3. Kolejne sekundy upłynęły w ekspresowym tempie. Na minutę i 20 sekund przed końcem Polska wzięła czas i wycofała bramkarza. Niestety bardzo szybko, bo już po 20 sekundach Australijczycy przejęli piłkę i wpakowali ją do pustej bramki, ustalając wynik spotkania na 4:2.

CAŁA GALERIA ZDJĘĆ:

Marzenia o fazie play-off niestety oddalają się. Przy założeniu, że Estończycy pokonają dziś Tajów, czekamy na jutrzejszy mecz Tajlandii z "Kangurami" (o godzinie 10:00). Ewentualna porażka Australii w tym spotkaniu sprawi, że o 2. miejscu w grupie będzie decydowała mała tabela, a więc również bilans bramkowy, który jak na razie z tej stawki mamy najlepszy.

Miejsce spotkań: Arena Sparta, Praga

Tabela po 3. dniu MŚ (jeszcze dzisiaj mecz Tajlandia - Estonia, a jutro Tajlandia - Australia):

Grupa C
  Drużyna Mecze Wygrane Remisy Przegrane Bramki Punkt
1. EST M Estonia 2 2 0 0 15-8 4
2. AUS M Australia 2 1 0 1 9-13 2
3. POL M Polska 3 1 0 2 10-10 2
4. THA M Tajlandia 1 0 0 1 2-5 0

NEW LEVEL SPORT PARTNEREM PZUNIHOKEJA NA CZAS MISTRZOSTW!

Oficjalnym partnerem Polskiego Związku Unihokeja i Reprezentacji Polski na czas Mistrzostw Świata w Pradze jest firma New Level Sport. To profesjonalny sklep sportowy online, w którym znajdziesz produkty wyłącznie najlepszych na świecie producentów – produkty, które dadzą Ci pewność jakości i skuteczności działania. Od drobnych przyrządów treningowych umożliwiających trening w domu, po systemy regeneracyjne, które sprawią, że trening dzień po dniu nie będzie już problemem. Firma dostarczyła sprzęt specjalistyczny do regeneracji zawodników Reprezentacji Polski.

W New Level Sport dbamy o to, by każdy znalazł coś dla siebie, niezależnie od stopnia zaawansowania treningowego. W ofercie sklepu znajdziesz produkty, których używają profesjonalni sportowcy i osoby, które po prostu cieszą się aktywnością fizyczną na poziomie rekreacyjnym. W każdym przypadku ważna jest dla nas jakość, pod którą możemy się podpisać i którą możemy Ci polecić. Produkty w naszej ofercie traktujemy jako inwestycję w zdrowie i wierzymy, że jest to najlepsza inwestycja z możliwych - czytamy na stronie www.newlevelsport.pl.

Ze swojej strony ogromnie cieszymy się na nową współpracę, dziękując za zaufanie i mając nadzieję dalszą, owocną współpracę!