W pierwszym swoim meczu na Mistrzostwach Świata w Pradze Polska pokonała Tajlandię 5:2.

Przewaga Polaków zarysowała się już w pierwszej tercji. Gola na 1:0 zdobył Filip Łukaszewski, dobijając strzał Łukasza Chlebdy. W kolejnych minutach Polska starała się kontrolować przebieg gry na boisku i napierać w celu zdobycia kolejnych bramek. Niestety brakowało skuteczności, dlatego też pierwsza odsłona zakończyła się tylko 1-bramkowym zwycięstwem biało-czerwonych.

WFC 2018 - Poland v Thailand

Po przerwie Polacy ponownie rzucili się na Tajów, głodni kolejnych bramek i przesądzenia losów spotkania na swoją korzyść. Tym razem, w odpowiedzi, Tajlandia groźnie kontrowała, w tym w sytuacjach 2 na 1, w których jednak bardzo dobrze zachowywał się ostatni obrońca i golkiper Polaków. W końcu, w 30. i 31. minucie meczu pięknymi trafieniami popisali się kolejno Alexander Dahlstrom (akcja zapoczątkowana podaniem Aleksandra Hamrola) i Karol Pelczarski (fantastyczna indywidualna akcja skrzydłem, zakończona precyzyjnym uderzeniem po długim słupku). Do końca drugiej odsłony powtarzał się scenariusz pierwszej tercji: Polacy atakowali, Tajowie bronili i czyhali na kontry. Ostatecznie na drugą przerwę zespoły schodziły z wynikiem 3:0.

Niestety jako pierwsi w trzeciej odsłonie strzelili Tajowie (gol w 46. minucie). Przez chwilę było nerwowo, ale sytuacja zmieniła się w 50. minucie. Gol na 4:1 autorstwa Łukasza Chlebdy, który bardzo dobrze sfinalizował "zamek", założony podczas gry w przewadze, uspokoił poczynania naszej drużyny. Przed końcowym gwizdkiem jeszcze dwukrotnie trafiano do siatki. Najpierw Maciej Sieńko wykończył koronkową akcję, zdobywając gola na 5:1, a następnie Tajowie, na dosłownie 5 sekund przed końcem ustalili wynik spotkania na 5:2.

PEŁNA GALERIA ZDJĘĆ:

Po pierwszym dniu Mistrzostw Polska zajmuje 2. miejsce w tabeli, a jutro o 18.00 zmierzy się z Estonią, aktualnym liderem grupy.

4. AUS M Australia 1 0 0 1 5-11 0

NEW LEVEL SPORT PARTNEREM PZUNIHOKEJA NA CZAS MISTRZOSTW!

Oficjalnym partnerem Polskiego Związku Unihokeja i Reprezentacji Polski na czas Mistrzostw Świata w Pradze jest firma New Level Sport. To profesjonalny sklep sportowy online, w którym znajdziesz produkty wyłącznie najlepszych na świecie producentów – produkty, które dadzą Ci pewność jakości i skuteczności działania. Od drobnych przyrządów treningowych umożliwiających trening w domu, po systemy regeneracyjne, które sprawią, że trening dzień po dniu nie będzie już problemem. Firma dostarczyła sprzęt specjalistyczny do regeneracji zawodników Reprezentacji Polski.

W New Level Sport dbamy o to, by każdy znalazł coś dla siebie, niezależnie od stopnia zaawansowania treningowego. W ofercie sklepu znajdziesz produkty, których używają profesjonalni sportowcy i osoby, które po prostu cieszą się aktywnością fizyczną na poziomie rekreacyjnym. W każdym przypadku ważna jest dla nas jakość, pod którą możemy się podpisać i którą możemy Ci polecić. Produkty w naszej ofercie traktujemy jako inwestycję w zdrowie i wierzymy, że jest to najlepsza inwestycja z możliwych - czytamy na stronie www.newlevelsport.pl.

Ze swojej strony ogromnie cieszymy się na nową współpracę, dziękując za zaufanie i mając nadzieję dalszą, owocną współpracę!