Za nami prawdziwe święto unihokeja w czeskiej Sparta Arenie! Estonia - Polska 4:3.

Początek okazał się wymarzony dla Polaków. Gol już w 6. minucie pozwolił grać to, co Polacy bardzo lubią: mocno w defensywie, czyhając na kontry. Zarówno ataków Estonii, jak i kontrataków biało-czerwonych było sporo, ale pierwsza odsłona zakończyła się wynikiem 1:0.

WFC 2018 - Estonia v Poland

Na początku drugiej tercji (15 sekunda) Polacy wykorzystali grę w przewadze i po golu Łukasza Chlebdy objęli 2-bramkowe prowadzenie. Odpowiedź Estonii przyszła w niedługo potem, bo w 23. minucie. Pierwsze trafienie napędziło naszych rywali do dalszych, mocnych ataków. Gdy wydawało się, że z optycznej przewagi Estonii nic nie wyniknie, na 2 minuty przed przerwą Ken Pahn wyrównał stan spotkania, ustalając tym samym wynik po dwóch tercjach (2:2).

W trzeciej tercji żadna z drużyn nie schowała się za podwójną gardą. Po obu stronach wyraźnie było widać, że liczy się tylko zwycięstwo! Jako pierwsi swoje okazje mieli Estończycy, ale tylko przez chwilkę, bo aż do... złapania kolejnej kary w 41. minucie. I o ile pierwsze przewaga Polaków w tej tercji nie dała oczekiwanego rezultatu, tak druga gra 5 na 4 (46. minuta) dała nam TRZECI w tym meczu gol Łukasza Chlebdy i wywołała euforię radości na ławce biało-czerwonych!

Wiadomym było, że w tym momencie nastąpi zmasowany atak naszych rywali. "Eesti" wzięli czas i dokładnie rozpisali, co mają zagrać. Po kilku minutach nieudanych prób, w końcu w 10. minucie Patrik Kareliusson ponownie wywalczył dla Estonii remis. 3 minuty później powrócił koszmar z Tallinna. Estończycy zdobyli gola na 4:3 i po raz pierwszy w tym meczu objęli prowadzenie.

Końcówka, z wiadomych względów, należała już do Polaków. Bardzo bliscy szczęścia byli Łukaszewski, Dahlstrom i Kostela. Mimo to sekundy płynęły, a wynik nie zmieniał się. Zbawienie przyszło w 57 minucie i 59 sekundzie! Kapitan Reprezentacji Estonii Roman Pass powędrował na ławkę kar za faul na Michale Sieńko. Trener Polaków błyskawicznie wziął czas, zdjął bramkarza i ustawił rozegranie przewagi. Rozpoczęło się oblężenie świątyni Daniela Vaigura. W ciągu dwóch minut Polacy oddali od 5 do 10 strzałów, a Karol Pelczarski w ostatniej chwili przedłużył nasze szanse na remis, wybijając piłkę zmierzającą do pustej bramki. Ostatnim tchnieniem okazał się strzał Michała Sieńko z lewej strony tercji ataku, ale piłka zatrzymała się na jednym z naszych zawodników. Tym samym mecz zakończył się wynikiem 4:3 dla Estonii - bliźniaczym do tego z Eliminacji w Tallinnie.

CAŁA GALERIA ZDJĘĆ:

Po dwóch dniach Polska wciąż zajmuje 2. miejsce w tabeli grupy C. Jutro o 15.30 walczymy z Australią o awans do fazy play-off!

4. AUS M Australia 1 0 0 1 5-11 0

NEW LEVEL SPORT PARTNEREM PZUNIHOKEJA NA CZAS MISTRZOSTW!

Oficjalnym partnerem Polskiego Związku Unihokeja i Reprezentacji Polski na czas Mistrzostw Świata w Pradze jest firma New Level Sport. To profesjonalny sklep sportowy online, w którym znajdziesz produkty wyłącznie najlepszych na świecie producentów – produkty, które dadzą Ci pewność jakości i skuteczności działania. Od drobnych przyrządów treningowych umożliwiających trening w domu, po systemy regeneracyjne, które sprawią, że trening dzień po dniu nie będzie już problemem. Firma dostarczyła sprzęt specjalistyczny do regeneracji zawodników Reprezentacji Polski.

W New Level Sport dbamy o to, by każdy znalazł coś dla siebie, niezależnie od stopnia zaawansowania treningowego. W ofercie sklepu znajdziesz produkty, których używają profesjonalni sportowcy i osoby, które po prostu cieszą się aktywnością fizyczną na poziomie rekreacyjnym. W każdym przypadku ważna jest dla nas jakość, pod którą możemy się podpisać i którą możemy Ci polecić. Produkty w naszej ofercie traktujemy jako inwestycję w zdrowie i wierzymy, że jest to najlepsza inwestycja z możliwych - czytamy na stronie www.newlevelsport.pl.

Ze swojej strony ogromnie cieszymy się na nową współpracę, dziękując za zaufanie i mając nadzieję dalszą, owocną współpracę!