Reprezentacja Polski awansowała do Mistrzostw Świata w Bratysławie! W Eliminacjach ulegla zaledwie Wicemistrzyniom Świata!

W ostatnim spotkaniu Polki musiały stawić czoła Rosjankom. Stawką meczu był bezpośredni awans do turnieju finałowego.

Podobnie jak w pojedynkach z Wielką Brytanią i Włochami, nasze rywalki nie miały zbyt wiele do powiedzenia. Po pierwszych 20 minutach Biało-Czerwone prowadziły 3-0 i kontrolowały przebieg meczu. W II tercji nie oglądaliśmy żadnych bramek, za to w ostatniej odsłonie padło ich aż 6! Pomimo dwukrotnej kapitulacji Klaudii Jachymiak, nasze dziewczyny były w stanie pokonać rosyjską bramkarkę aż 4 razy, dzięki czemu spotkanie zakończyło się wysokim zwycięstwem 7-2!

Najlepszą zawodniczką dzisiejszego spotkania została wybrana Małgorzata Pazio, która zdobyła aż 3 bramki oraz 1 asystę.

Uwagę należy także zwrócić na świetny bilans bramkowy naszej drużyny, która jako jedyna obok Finek zakończyła turniej "na plusie". Polska zdobyła łącznie 33 gole, tracąc zaledwie 8, natomiast pozostałe zespoły, tj. Rosja, Włochy i Wielka Brytania skończyły z bilansem ujemnym, kolejno -2 bramki, -29 oraz -66!