W miniony weekend w Nowym Tormyślu, Rakoniewicach oraz Zbąszyniu odbył się 12. Polish Cup 2017. Reprezentacja Polski zajęła dobre, IV miejsce.

Początek turnieju był bardzo trudny dla Biało-Czerwonych, bowiem nasz zespół już w meczu otwarcia trafił na faworyta do końcowego zwycięstwa - Szwajcarię. Jak się później okazało, pojedynek był bardzo trudny, ale nie przeszkodził nam zwycięstwie nad Niemcami kilka godzin później.

Skrót meczu ze Szwajcarią:

Najciekawsze spotkanie naszej drużyny zostało rozegrane w sobotę wieczorem w Zbąszyniu. Polacy musieli stawić czoła Słowakom i przez bardzo długi czas wszystko szło po myśli naszej drużyny. Gdy w 37. minucie bramkę na 3-2 zdobył Wojciech Malajka wydawać się mogło, że mecz pozostaje pod całkowitą kontrolą Reprezentacji Polski. Niestety, w końcówce spotkania brakło sił i odrobiny szczęścia. Najpierw w 58:37 nasi rywale doprowadzili do wyrównania, a następnie na zaledwie 48 sekund przed końcem meczu wyszli na prowadzenie. Mimo porażki, spotkanie to - podobnie jak mecz z Czechami - można zaliczyć do udanych.

Rzuty karne w meczu ze Szwajcarią - na słowa uznania zasługuje ostatni rzut karny, w którym Rafał Zacher ośmieszył Szwajcarskiego bramkarza:

W ostatnim pojedynku nasza drużyna zmierzyła się z Norwegami. Przed rozpoczęciem pojedynku mieliśmy jeszcze matematyczne szanse na III miejsce w turnieju, ale musiały zostać spełnione 2 warunki: trzeba było pokonać Norwegów i liczyć na zwycięstwo Niemców ze Słowacją. Niestety, żaden z nich nie został spełniony. Reprezentacja Polski w pojedynu z Norwegami wyglądała na bardzo zmęczoną. Z pewnością każdy z zawodników czuł zmęczenie po wcześniejszych czterech spotkaniach, ale nie inaczej grali Norwegowie. Nasi rywale zbudowali przewagę już w ciągu pierwszych 7 minut, odskakując na 3-0. Gdy w 31. minucie bramkę kontaktową na 2-3 zdobył Jakub Korczak, wydawało się, że Polacy złapali drugi oddech. Zespół ze Skandynawii nie pozwolił jednak rozwinąć nam skrzydeł i ostatecznie zwyciężył aż 10-5.

12. Polish Cup 2017 był ostatnim sprawdzianem Reprezentacji Polski przed Mistrzostwami Świata, które odbędą się 3-7 maja w szwedzkim Vaxjo.