W drugim spotkaniu w czasie Mistrzostw Świata Kobiet U19 w Szwajcarii Polska pokonała Słowację 5-4!

Już przed rozpoczęciem Mistrzostw wiadomym było, że spotkanie ze Słowacją będzie odgrywało kluczową rolę w kontekście walki o utrzymanie w Dywizji A, bowiem historia pokazuje, że większość krajów spoza TOP 4 przegrywając mecz grupowy z niżej notowanym rywalem musi walczyć o utrzymanie.

Sytuacja Polek mogła wydawać się trudna, ponieważ wczoraj Słowaczki dość niespodziewanie zremisowały ze Szwajcarią 3-3. Gwarancją walki o minimum V miejsce była więc wygrana w dzisiejszym spotkaniu.

Pojedynek od początku był dość wyrównany. Obydwie drużyny raz po raz zagrażały bramce rywalek, ale to Polki skuteczniej wykorzystywały stworzone przez siebie okazje. Wynik spotkania w 10' otworzyła Jutrzenka Cirocka, pokonując słowacką bramkarkę po świetnym podaniu klubowej koleżanki Zuzanny Krzywak. Tuż przed przerwą bramkę do szatni zdobył duet "nowotarski" - trafienie powędrowało na konto Anny Osmali, asysta zaś na konto Dominiki Buczek

Tabela i wyniki - kilknij tutaj...

I gdy wydawało się, że gra jest pod kontrolą Polek, w 30' pojawił się niepotrzebny błąd, który kosztował nas utratę bramki samobójczej. Na szczęście już 2 minuty później naszą przewagę odbudowała Weronika Grądzka. Słowaczki jednak nie dały za wygraną i wykorzystały nasze rozluźnienie strzelając na 2-3 zaledwie po 33 sekundach. Wynik spotkania był wciąż otwarty.

III tercja to znów pokaz dobrej gry obu drużyn. W 45' prowadzenie Biało-Czerwonych poprawiła ponownie Dominika Buczek, a na 3 minuty przed końcem spotkania bramkę na 5-2, gdy rywalki grały już bez bramkarza, strzeliła Gabriela Pysz. W tym momencie mogło się wydawać, że jest już po meczu. Nic bardziej mylnego! Słowaczki ruszyły do niesamowitego ataku co przyniosło dwa trafienia w ciągu 6 sekund! Pomiędzy 59:38 a 59:44 nasze prowadzenie zmalało do zaledwie jednego oczka, ale na szczęście wypracowana wcześniej przewaga pozwoliła na finalne zwyciestwo!

Najlepszą zawodniczką Reprezentacji Polski wybrano Dominikę Buczek

Kolejny pojedynek już jutro o godz. 19:00. W ostatnim spotkaniu grupowym Biało-Czerwone zmierzą się z gospodyniami turnieju, Szwajcarkami. Stawką spotkania jest awans do półfinału imprezy.

Słowacja - Polska 4-5 (0-2,2-1,2-2)