Polska uległa w półfinale Mistrzostw Świata 5-krotnemu Mistrzowi Świata - Szwecji i w niedzielę zagra o brąz przeciwko Czeszkom.

Dołącz do nas na Facebooku!

Wspieraj Biało-Czerwone oraz bierz udział w konkursach!

Do wygrania koszulki Reprezentacji Polski!

Po wczorajszym świetnym pojedynku ze Szwajcarią, dziś ciężko było przypuszczać, że to podopieczne Tomasza Bogdańskiego będą prowadzić grę z tak utytułowanym rywalem, ale styl gry wciąż mógł zadowalać najwybredniejszych kibiców.

Zarówno pierwsza, jak i trzecia tercja były w wykonaniu Polek bardzo dobre. Mimo zdecydowanych ataków przeciwniczek ze Skandynawii obrończynie czujnie oraz dokładnie pilnowały ich strzałów, co znacznie odciążyło bramkarki - Magdalenę Michaliszyn oraz Patrycję Bernacką. Kolejny raz naszą silną stroną okazały się szybkie wyjścia z kontry, po których udało się zdobyć dwie bramki. Pierwsza na listę strzelców z naszej strony wpisała się w 31' Zemfira Zakojan, a drugie trafienie w 43' dołożyła Zuzanna Krzystyniak

Tabela i wyniki - kilknij tutaj...

Pechowa okazała się II tercja, w której to rywalki zaaplikowały nam aż 6 trafień i znacząco odskoczyły, co nie pozwoliło już na wyrównaną walkę o finał Mistrzostw Świata. Warto jednak nadmienić, że Polki dwukrotnie wyszły obronną ręką z gry w osłabieniu po karach dla Szelzchen oraz Kozłowskiej

Ostatecznie spotkanie zakończyło się porażką 2-10, aczkolwiek była to najniższa porażka jaką poniósł rywal "Trzech Koron" w czasie całego turnieju.

Zawodniczką meczu w Reprezentacji Polski wybrano Roksanę Polańską.

Polska - Szwecja 2-10 (0-2,1-6,1-2)

Jutro ostatni pojedynek tych Mistrzostw. O godz. 12:00 w meczu o brąz Reprezentacja Polski podejmie Czeszki, które w drugim półfinale uległy słabym Finkom 1-4.