Waleczne Wilki wywożą 3 punkty!

Pierwsze dwie drużyny zaingurowały sezon Salming Ekstraligi Mężczyzn w grupie A. Pierwsze dwa mecze pokazały, że rywalizacja w tej grupie będzie bardzo wyrównana. Grały ze sobą Szarotka z Nowego Targu i Wilki z Sanoka. Faworytem byli Gospodarze. W pamięci wielu zawodników tego widowiska była zapewne konfrontacja o trzecie miejsce w ubiegłym sezonie. Wówczas Szarotka bez problemów odprawiła rywali z okazałym bagażem bramek. Od tego czasu minęło jednak sporo czasu, a u progu nowej kampanii Wataha postarała się o niespodziankę!

Sędziowie: Konieczka Maciej / Frankiewicz Michał

Sobotnia rywalizacja rozpoczęła się punktualnie o godzinie 20.00. Panowie Maciej Konieczka i Michał Frankiewicz rozpoczęli sportowe zmagania. Przez dwie tercje sytuacja rozwijała się zgodnie z przewidywalnym scenariuszem. Obie ekipy tworzyły sobie sytuacje, jednak konkretniejsza w poczynaniach ofensywnych była Szarotka i to ona zdobywała gole. Obie ekipy słyną z dość defensywnego unihokeja. Nie dziwi zatem fakt, że po czterdziestu minutach gry na tablicy wyników widniał wynik 2:0 dla gospodarzy. Bramki zdobywali Piotr Ligas i Łukasz Chlebda. Gdy na początku ostatniej odsłony spotkania kapitan kadry narodowej ponownie pokonał sanockiego bramkarza, wydawało się, że jest po meczu. Wtedy jednak wszystko na jedną kartę postawiły Wilki, a w szeregi gospodarzy wkradła się dekoncentracja. Pomiędzy 50. a 53. minutą goście doprowadzili do wyrównania. Na listę strzelców wpisywali się kolejno: Jakub Sujkowski, Michał Ambicki i Kamil Dudek.  Ten ostatni niespełna trzy minuty  później wyprowadził Wilki na prowadzenie! Ekipa z Sanoka utrzymała korzystny rezultat do końcowego gwizdka i niespodzianka stała się faktem! Mimo oddania zdecydowanie większej ilości strzałów (29-18) Szarotka przegrała. Najlepszymi zawodnikami zostali: Rafał Zacher (Szarotka) i Jakub Sujkowski (Wilki).

Niedzielne spotkanie zapowiadało się niezwykle emocjonująco. Podrażnieni porażką gospodarze, czy uskrzydleni zwycięstwem goście? Jedni i drudzy bardzo chcieli wygrać w niedzielę. Lepiej za realizację swojego celu wzięła się Szarotka. Gra była bardziej ofensywna, w pierwszej tercji padło tyle bramek, co w całym sobotnim spotkaniu. Gospodarze prowadzili 5:2. W drugiej odsłonie spotkania okazało się, że i taką przewagę da się roztrwonić. Trzy gole w przeciągu pięciu minut strzelili goście i na tablicy wyników widniał remis. Na ponowne wyprowadzenie gospodarzy wyprowadził Rafał Zacher jeszcze przed przerwą. W ostatniej części gry kibice obserwowali cios za cios. Najpierw do remisu doprowadził Damian Popek. Później dla Szarotki trafiali: Rafał Zacher z karnego i Michał Kozubal. Emocje w końcówce zapewnił jeszcze gol kontaktowy autorstwa Jakuba Sujkowskiego. Tym razem Szarotce udało się dowieźć prowadzenie do końca. Wygrana 8:7 w drugim meczu sprawiła, że w dwumeczu zespoły podzieliły się punktami po równo i mają identyczny dorobek bramkowy. Najlepszymi zawodnikami zostali gracze, którzy strzelili w tym meczu po trzy gole: Rafał Zacher (Szarotka) i Jakub Sujkowski (Wilki)

Najwyżej notowanym graczem tego dwumeczu w klasyfikacji kanadyjskiej Salming Ekstraligi Meżczyzn jest Jakub Sujkowski z TRAVEL.PL Wilki Sanok. Reprezntant Polski ma na swoim koncie 6 punktów (4 bramki i 2 asysty). Najwyżej notowany z KS Gorący Potok Szarotka Nowy Targ jest Rafał Zacher - 5 oczek (3 gole i 2 asysty). W dwumeczu zdobytą bramkę celebrowano 22 razy, czyli co 5 minut i 27 sekund

Na kilka pytań po dwumeczu odpowiedział zawodnik Szarotki - Daniel Widurski.

Kacper Komin: Nie uciekniemy od tego pytania, co się stało w pierwszym meczu? Mieliście wynik pod kontrolą, a jednak Wilki wydarły Wam zwycięstwo.

Daniel Widurski:  Zacznę od tego, że zagraliśmy dobre spotkanie. Szybko rozgrywaliśmy piłkę w ataku pozycyjnym oraz stwarzaliśmy sobie okazje strzeleckie. Zabrakło na pewno skuteczności, wykończenia akcji zdobyciem bramki. Mieliśmy przewagę, która w końcowym rezultacie okazała się nie być wystarczająco wysoka. Wilki pokazały, że walka oraz zaangażowanie do samego końca przynosi efekty. Gratulacje dla chłopaków.

Kacper Komin: Wilki pokazały, że będą wymagającym rywalem. Czy uważacie, że tak duża ilość trudnych spotkań już w grupie przygotuje Was lepiej na fazę play-off?

D.W.:  Myślę, że wymagająca grupa jest dla nas dodatkową motywacją. Zdajemy sobie sprawę, że do każdego meczu musimy podejść bardzo skoncentrowani. Po porażce w pierwszej kolejce nie możemy sobie już pozwolić na żadne potknięcia. Mam nadzieję, że praca, którą wykonujemy w sezonie zasadniczym pomoże nam być lepszą drużyną oraz odpowiednio przygotuje do fazy play-off.

Z zespołu Wilków przepytany został Michał Leś.

Kacper Komin: W sobotę odwróciliście mecz, zaskakując przynajmniej połowę unihokejowej Polski. Czy to spotkanie Was zbudowało? Czy cały czas wierzyliście w odwrócenie losów spotkania?

Michał Leś:  Pierwszy mecz tego sezonu był dla nas swego rodzaju "testem", czy sportowo i organizacyjnie dorastamy do pięt takim utytułowanym drużynom jak Szarotka czy Górale. Początkowo mecz nie układał się dla nas pomyślnie. Przez dwie pierwsze tercje nie zdołaliśmy pokonać bramkarza rywali. Mimo to wciąż wierzyliśmy, że jesteśmy w stanie sprawić niespodziankę i doprowadzić chociażby do remisu. W trzeciej tercji, gdy udało nam się zdobyć pierwszą bramkę, poczuliśmy się dużo mocniejsi. A końcowy sukces to efekt naszej solidnej gry w obronie i zabójczej skuteczności w ataku. I tak, uważam, że ten mecz nas skonsolidował i pokazał naszym rywalom, że 4. miejsce w Polsce z zeszłego sezonu to nie był przypadek.

K.K.: Oba mecze były bardzo wyrównane i to mimo tego, że w hali przeciwnika. Czy uważasz, że jesteście już gotowi na to, by przed własną publicznością pokonywać za 6 punktów rywali pokroju Górali czy Szarotki?

M.L.: To, że w dwumeczu z Szarotką pokazaliśmy się z tak dobrej strony jest efektem solidnej i rzetelnej pracy każdego z zawodników. Przygotowania do sezonu pod okiem nowego trenera przyniosły, jak się bardzo szybko okazało, świetne efekty. Czy jesteśmy już gotowi walczyć jak równy z równym z takimi rywalami? Myślę, że swoją determinacją i podejściem do każdego ze spotkań pokażemy zarówno kibicom jak i samym sobie, że jesteśmy mocną drużyną, z którą trzeba się liczyć.

W najbliższej kolejce TRAVEL.PL Wilki Sanok ponownie przyjadą do Nowego Targu. Tym razem ich rywalem będą KS Górale Nowy Targ. Czy również w starciu z Mistrzem Polski uda się sprawić niespodziankę i wywieźć punkty z trudnego terenu? Tylko teoretycznie łatwiejsze zadanie mają przed sobą zawodnicy Szarotki. Podejmują na własnym boisku TKKF Jadberg Pionier Tychy i tylko komplet punktów pozwoli zmazać plamę po ligowym falstarcie. Jakie będą wyniki tych konfrontacji?  Dowiemy się 6. i 7. października.  Zapraszamy do kibicowania!

• Śledź wyniki NA ŻYWO na naszej stronie oraz bieżące wiadomości z Salming Ekstraligi Mężczyzn na naszym facebook'owym FanPage'u! Zapraszamy szczególnie do zabawy "Liga Typera 2018/2019", w której za poprawnie wytypowane wyniki najbliższej kolejki Salming Ekstraligi Kobiet można wygrać wartościowe nagrody firmy Salming Polska! Więcej na naszym Facebook'u, o którym wspominamy wyżej.