Hala Olimpia niegościnna dla Gorzowa!

W grupie C w miniony weekend obserwowano starcie UKS Fenomen Babimost i I LO UKS Floorball Gorzów Wielkopolski! Areną zmagań była babimojska Olimpia. Gorzowianie nie obronili fotela lidera. Na ich miejsce przynajmniej w tym momencie wskoczyli podopieczni trenera Przygockiego.

Sędziowie: Górski Michał / Krawczyk Jakub

Sobotnie starcie obserwowało 225 widzów. Przed pierwszym gwizdkiem miała miejsce miła chwila. Koledzy z UKS Fenomen Babimost podziękowali Danielowi Chochowskiemu za wspólne występy i życzyli powodzenia w dalszej grze w barwach Gorzowa. Podziękowania i życzliwości ustały, gdy sędziowie Michał Górski i Jakub Krawczyk zaprosili zawodników do rozpoczęcia spotkania. W pierwszej tercji, oba zespoły starały się narzucić swój styl gry. Lepsi byli w tym miejscowi, jednak w pierwszych minutach ich akcje były niedokładne. To była woda na młyn dla przyjezdnych, którzy bardzo dobrze prezentowali się z kontry. Tak w piątej minucie spotkania padł pierwszy gol. Przechwyt piłki na własnej połowie, podanie do Jana Kleinhardta. Młody zawodnik doskonale wprowadził piłkę pod bramkę Fenomenu, następnie zaadresował ją do Wojciecha Bojko, który w pełnym biegu strzałem do pustej bramki otworzył wynik meczu. Ta bramka wybiła miejscowych z rytmu, jednak gra nadal odbywała się pod ich dyktando. Sytuacje stwarzały sobie obie ekipy, jednak bramkę zdobyli gospodarze. Wyrównanie było dziełem Michała Pawlaka. Gdy wydawało się, że pierwsza część gry zakończy się remisem, przypomniał o sobie Daniel Chochowski. Lider ekipy z Gorzowa skierował piłeczkę do siatki minutę przed przerwą. Lepiej czas w szatni wykorzystali miejscowi. Gra Fenomenu nabrała rozpędu, dokładności i rozmachu. Goście coraz częściej dawali się zamknąć na własnej połowie. Tę część gry gospodarze wygrali 4:0. Najpierw wyrównał Bartosz Jarysz. Następne dwa gole (Nikodema Gawrońskiego i Dawida Kuhnke) padły podczas gry w przewadze. Strzelanie w tej tercji zakończył Jakub Łyskawa, który rozgrywał dobre zawody. W ostatniej partii było już bardziej wyrównanie. Po stronie Gorzowa na listę strzelców wpisali się Jan Kleinhardt i Wojciech Bojko. Fenomen zdobył trzy gole, a ich autorami byli Bartosz Jarysz, Dawid Szefner i Dawid Połomka. Zwłaszcza trafienie ostatniego z wymienionych było ozdobą spotkania.  Najlepszymi zawodnikami spotkania zostali strzelcy ostatnich bramek dla swoich zespołów: Dawid Szefner (Babimost) i Wojciech Bojko (Gorzów).

Niedzielne spotkanie  obserwowało 84 kibiców. Scenariusz wydarzeń był bardzo podobny. Zawodnicy z Gorzowa lepiej rozpoczęli spotkanie i wygrali pierwszą część gry. Tym razem do siatki bramki Fenomenu trafił Maksym Helman. Więcej goli w przed przerwą nie padło. Ponownie kluczowe dla końcowego rezultatu było drugie dwadzieścia minut gry, gdy miejscowi dokonali "przełamania" rywala. Do siatki bramki strzeżonej przez Macieja Jastrzębskiego trafiali: Jakub Łyskawa, Nikodem Gawroński i Bartosz Jarysz. Goście odpowiedzieli jednym golem autorstwa Wojciecha Bojko. W trzeciej części gry padła tylko jedna bramka. Autorem ostatniego trafienia był zawodniki miejscowych Nikodem Gawroński. Najlepszymi zawodnikami zostali: Michał Lewandowski (Babimost) i Daniel Chochowski (Gorzów)

Liderem klasyfikacji kanadyjskiej jest w tym momencie Wojciech Bojko z I LO UKS Floorball Gorzów Wielkopolski. Młody ofensywny gracz  zapisał na swoim koncie 15 punktów (9 goli i 6 asyst). Najwyżej notowany z Fenomenu jest Dawid Szefner - 10 oczek (4 gole i 6 asyst). W dwumeczu bramkarze kapitulowali łącznie  tylko 16 razy, czyli co 7 minut i 30 sekund. Jest to w tej chwili najbardziej defenswyny dwumecz w Salming Ekstralidze Mężczyzn 2018/2019. Aktualnie liderem w grupie C jest UKS Fenomen Babimost z 8 punktami. Na drugim miejscu znajduje się I LO UKS Floorball Gorzów Wielkopolski z 6 oczkami. Warto pamiętać, że spotkania Prusa Żary z KS Wejherowo zostały przełożone. Co oznacza, że ta kolejność może się wywrócić do góry nogami.

O krótki komentarz poprosiliśmy zawodnika I LO UKS Floorball Gorzów Wielkopolski - Jana Kleinhardta.

Kacper Komin: Zarówno sobotnie, jak i niedzielne spotkanie zaczynaliście od prowadzenia. Później to rywal wygrywał drugie tercje i cały mecz. Czego zabrakło? Sił, doświadczenia czy koncentracji?

Jan Kleinhardt:  Wydaje mi się, że przegraliśmy dwumecz z Babimostem przez to, że drużyna, z którą graliśmy jest bardziej doświadczona niż my. To nasz pierwszy sezon w Salming Ekstralidze Mężczyzn. Dodatkowo Babimojska ekipa doskonale wykorzystywała niemal wszystkie nasze błędy. Zdobyli w ten sposób wiele bramek. Mimo porażek jestem bardzo zadowolony z naszej postawy w obu meczach. Szczególnie cieszy gra zespołu w niedziele. Tego dnia wszyscy byli bardzo zaangażowani oraz pokazali, że gorzowska drużyna nie boi się żadnego przeciwnika.

Kacper Komin: Czy uważacie, że uda się zrewanżować w meczach w Gorzowie?

Jan Kleinhardt:  Jeśli chodzi o rewanż w Gorzowie zapewniam wszystkich że damy z siebie 200%! Postaramy się, aby tym razem punkty zostały w Gorzowie. Nasza drużyna będzie silniejsza, zwłaszcza że jeszcze kilka osób wzmocni nasza ekipę.

Z zespołu UKS Fenomen Babimost o kilka słów na temat spotkań derbowych poprosiliśmy Mariusza Borowczaka.

Kacper Komin: Czy drużyna z Gorzowa Was czymś zaskoczyła? W obu spotkaniach to oni lepiej rozpoczynali - wygrywali pierwsze tercje.

Mariusz Borowczak:  Przygotowując się do spotkań z Gorzowem przewidywaliśmy, że nie będą to łatwe mecze. Mimo tego, że zespół przeciwnika jest beniaminkiem tego sezonu, wiedzieliśmy, że mają w swoich szeregach doświadczonych i ogranych zawodników na poziomie Ekstraligi Seniorów. Spodziewaliśmy się, że będzie to ciężki dwumecz. W drużynie z Gorzowa zagrał nasz kolega Daniel, który w poprzednim sezonie grał i trenował jeszcze w barwach Fenomena. Dobrze znał nasze słabe i mocne strony, co mógł wykorzystać w tym dwumeczu. Pierwsza tercja w obydwu spotkaniach nie rozpoczęła się po naszej myśli, od początku meczu nie byliśmy odpowiednio skoncentrowani i brakowało skuteczności pod bramką przeciwnika. Ale z minuty na minutę staraliśmy się przejąć kontrolę na boisku i w ostatecznym rozrachunku udało się nam wygrać całe spotkanie. Ale muszę przyznać, że drużyna z Gorzowa rozegrała bardzo dobre dwa mecze i zostawili kawał serca na boisku.

K.K.: Czy po falstarcie w Wejherowie wrocilisicie na dobre tory?

M.B.: Start nowego sezonu był dla nas wyjątkowo ciężki. Nasz skład się trochę pozmieniał od poprzednich rozgrywek, więc drużyna w pierwszych meczach nie była odpowiednio zgrana. Brakowało wspólnych treningów, rozegranych spotkań. Mimo porażki w pierwszym meczu i po wymęczonym zwycięstwie w drugim spotkaniu drużyna pokazała, że tkwi w nas duży potencjał. Udało nam się pokazać to w dwumeczu z Gorzowem. Teraz może być już tylko lepiej! Czekamy z niecierpliwością na kolejne spotkania.

W najbliższej kolejce UKS Fenomen podejmie na własnej hali ekipę UKS Prus Żary. Czy Olimpia znów okaże się szczęśliwa dla podopiecznych trenera Przygockiego?  Czy  i tym razem uda się zainkasować więcej punktów? Dowiemy się 6. i 7. października. W tych samych dniach do Gorzowa przyjedzie KS Wejherowo. Zapowiada się świetne widowisko! Zapraszamy do kibicowania!

• Śledź wyniki NA ŻYWO na naszej stronie oraz bieżące wiadomości z Salming Ekstraligi Mężczyzn na naszym facebook'owym FanPage'u! Zapraszamy szczególnie do zabawy "Liga Typera 2018/2019", w której za poprawnie wytypowane wyniki najbliższej kolejki Salming Ekstraligi Kobiet można wygrać wartościowe nagrody firmy Salming Polska! Więcej na naszym Facebook'u, o którym wspominamy wyżej.