Bankówka Zielonka pokonała w finale tegorocznych rozgrywek Szarotkę Nowy Targ!

Turniej finałowy FINAL FOUR odbył się w miniony weekend w Zielonce.

SOBOTA - PÓŁFINAŁY

Sobotnie półfinały dość znacząco różniły się od siebie. W pierwszym pojedynku weekendu gospodarze turnieju z Zielonki podejmowali lokalnego, odwiecznego rywala - Olimpię Lochów. Dwie pierwsze tercje spotkania wskazywały, że wynik końcowy, jak i kwestia awansu do finału mogą rozstrzygnąć się w ostatnich sekundach meczu, jednak doskonała III tercja w wykonaniu UKS Bankówka okazała się kluczem do awansu do finału.

Bankówka Zielonka - Olimpia Łochów 13-5...

Drugi półfinał przyniósł znacznie więcej emocji. Zarówno Szarotka Nowy Targ, jak i Floorball Gorzów byli typowani do gry w finale, jednak sportowa rywalizacja musiała kogoś z walki o złoto wykluczyć. Po II tercji wydawało się, że nowotarżanie są na dobrej drodze, aby odskoczyć rywalom z Gorzowa. Kolejne 20 minut padło jednak łupem podopiecznych Andrzeja Helmana i ostatecznie po 60 minutach gry na tablicy widniał wynik 5-5. Decydujący o awansie do finału okazał się strzał okazał się strzał Łukasza Chlebdy, który w dogrywce minął doskonale broniącego Macieja Jastrzębskiego.

Szarotka Nowy Targ - Floorball Gorzów Wlkp. 6-5...

NIEDZIELA - MECZE MEDALOWE

W pojedynku o brąz ponownie nie brakowało emocji, choć po pierwszej tercji można było odnieść wrażenie, że Łochów "pozamiatał rywala". Wynik 5-2 podziałał jednak na gorzowian jak płachta na byka i przez kolejne 40 minut skutecznie odrabiali oni swoje straty, aby finalnie doprowadzić do remisu 6-6. Dogrywka - w przeciwieństwie do soboty - tym razem nie przyniosła rozstrzygnięcia. O zajęciu III miejsca Ekstraligi Mężczyzn 2020/2021 zadecydowały rzuty karne, w których lepszy okazał się zespół UKS 1 LO Floorball Gorzów Wielkopolski

Olimpia Łochów - Floorball Gorzów Wlkp. 6-7...

Spotkanie finałowe, jak na finał przystało, przyniosło doskonały unihokej oraz wielkie emocje. Rywalizacja na żyletki, to miało powiedziane. Zarówno Bankówka, jak i Szarotka zagrały doskonale taktycznie, co skutkowało zaledwie 5 bramkami w całym spotkaniu. Na uwagę zasługuje na pewno postawa Bartłomieja Wójcika - bramkarza Bankówki - który aż 21 razy uchronił swój zespół przez utratą bramki! Rywalizacja finałowa zakończyła się wynikiem 3-2 dla UKS Bankówka Zielonka, który zdobył tym samym tytuł Mistrza Polski 2020/2021!

Bankówka Zielonka - Szarotka Nowy Targ 3-2...