Energa
Sponsorem Tytularnym Ekstraligi Unihokeja jest Grupa ENERGA. 
#EnergaUnihokej - razem możemy więcej.

Warszawa, 20.04.2020 r.

INFORMACJA PRASOWA

Rekordowy budżet na Rządowy Program „KLUB”!

Minister Sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk zdecydowała o zwiększeniu środków przeznaczonych na Rządowy Program „KLUB” z 42 milionów do rekordowej kwoty ponad 55 milionów złotych. Dzięki temu, ministerialnym wsparciem może zostać objętych 12 tysięcy szkoleniowców oraz 5 tysięcy klubów sportowych.

- Zdecydowałam o zwiększeniu środków na program „KLUB” z uwagi na trudną sytuację trenerów i instruktorów pracujących z dziećmi i młodzieżą, związaną z pandemią koronawirusa. Wiem, że to właśnie dzięki klubowym szkoleniowcom swoje wielkie sportowe kariery rozpoczęło wielu wybitnych zawodników. Poza zwiększeniem środków, zmianie uległy też zasady ich wydatkowania. Każdy klub sportowy wsparty przez ministerstwo sportu, będzie mógł przeznaczyć całą kwotę dofinasowania na wynagrodzenie dla trenerów i instruktorów   – powiedziała Minister Sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk.

Rządowy Program „KLUB” to wsparcie małych i średnich klubów sportowych. Projekt cieszy się olbrzymim zainteresowaniem. Nigdy wcześniej wsparcie nie trafiało bezpośrednio
do klubów. Przedmiotem dofinansowania są wynagrodzenie szkoleniowców, organizacja obozów sportowych i zakup sprzętu sportowego. Beneficjentami Programu są kluby sportowe pracujące z dziećmi i młodzieżą do 18-tego roku życia. W 2019 roku ministerstwo sportu wsparło 3 885 małych i średnich klubów sportowych.

Kontakt:

Agnieszka Roszkiewicz, Rzecznik Prasowy Ministerstwa Sportu

tel. 602 594 131

Adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Oryginalny dokument w załączniku poniżej.

Attachments:
Download this file (Rekordowy budżet na Rządowy Program KLUB - informacja prasowa.pdf)Rekordowy budżet na Rządowy Program „KLUB”![Oryginalny dokument]493 kB