Za nami pierwszy dzień Eliminacji do Mistrzostw Świata Mężczyzn. Niestety, w pierwszym ze spotkań Polacy przegrali z aktualnymi Mistrzami Świata.

Na końcowym wyniku w pewnym stopniu zaważyły pierwsze minuty, a konkretnie dwa stracone gole w 17. i 50. sekundzie spotkania. Te trafienia pozwoliły Finom ułożyć grę pod swoje dyktando i spokojnie wyprowadzać kolejne ataki. Pierwsza odsłona zakończyła się wynikiem 4:0 dla Suomi, choć i Polacy mieli swoje szanse na strzelenie gola: w przewadze w 12. minucie i pod koniec tercji, gdy Widurski nie wykorzystał sytuacji sam na sam.

Druga część gry to kolejne pięć bramek Finlandii i... pierwsza bramka dla Polaków - autorstwa debiutującego na tak ważnej imprezie Jakuba Sujkowskiego. Przy stanie 9:1 w polskiej bramce nastąpiła zmiana - Bogdańskiego zmienił Pawlik, który już do końca drugiej tercji nie dał się pokonać.

Sposób na Pawlika Finowie znaleźli w trzeciej odsłonie. Najpierw Astala i Manninen w 43. i 46. minucie, a następnie Oksanen i Pylsy w 52. i 53. minucie spotkania. Polakom nie udało się już odpowiedzieć skutecznym uderzeniem, przez co w rezultacie trafienie Pylsy'ego ustaliła wynik spotkania na 13:1.

Finowie to w końcu mistrzowie świata, więc spodziewaliśmy się, że nie odstawią nam pola, zwłaszcza w pierwszym meczu. Boli wynik, ale można było zachować się lepiej, zwłaszcza w pierwszych 30 minutach. Myślę, że brakuje nam jedynie strzelania bramek i trochę więcej spokoju od początku następnych spotkań. Tak czy siak: trudno, stało się. Najważniejsze teraz przed nami. Dziś cieszy jedynka na tablicy, ale teraz myślimy już tylko o następnych meczach. Spotkanie z Finlandią jest już przeszłością i wyniku nie zmienimy. Teraz skupiamy się tylko na przyszłości, bo tam możemy zrobić znacznie więcej - powiedział po meczu Filip Łukaszewski, obrońca Reprezentacji Polski.

Finlandia - Polska 13:1 (4:0, 5:1, 4:0)
Bramka dla Polski: Sujkowski J.

MVP: S. Johansson (Finlandia) - J. Sujkowski (Polska)