W swoim drugim mecz na Eliminacjach Mistrzostw Świata 2018, Reprezentacja Polski pokonała Belgię 9:2.

Po wczorajszym bardzo trudnym spotkaniu przeciwko Mistrzom Świata Finom, dzisiejszy rywal wydawał się nie być aż tak bardzo wymagający. Nic bardziej mylnego. To właśnie Belgowie otworzyli wynik meczu, a mimo naszego wyrównania po kilku minutach, następnie to oni znów odskoczyli na jedno oczko. Podopieczni Jana Holovki sprawiali wrażenie nieco ospałych, ale także nie mieli nadto pomysłu na skuteczną grę. Gdy po 20 minutach na tablicy widniał wynik zaledwie 3:2 dla Biało-Czerwonych, atmosfera w szatni nie mogła być spokojna. Wręcz przeciwnie.

Ostra reprymenda od trenerów podziałała motywująco na naszą drużynę, która zaczęła grać pewniej i skuteczniej, co przyniosło oczekiwany efekt bramkowy. Siłą drużyny okazał się Mateusz Antoniak, który swoimi niesamowitymi strzałami skutecznie pokonywał bramkarza rywali i wyprowadził nasz zespół na prowadzenie 7:2 po drugiej tercji.

Ostatnia odsłona spotkania to ponownie słabsza skuteczność całej drużyny oraz ponownie dwie bramki „Antona”. Zamiast wykorzystać swoje okazje i dobić rywala, pozwoliliśmy mu na stworzenie groźnych sytuacji, których na nasze szczęście Belgowie nie wykorzystali. Ostatecznie drugi pojedynek Eliminacji zakończył się naszym zwycięstwem 9:2 oraz 5-punktowym dorobkiem Mateusza Antoniaka. Jutro o godz. 12:00 Reprezentacja Polski zagra z Liechtensteinem, który dziś uległ Finlandii 0-24.

Polska - Belgia 9:2 (3:2, 4:0, 2:0)
Bramki dla Polski: Antoniak 5, Sieńko Maciej, Łukaszewski F., Dahlstrom, Łyskawa

MVP: M. Antoniak (Polska) - Balcinhas G.L. (Belgia)