W ostatnim meczu Mistrzostw Świata w Pradze Polacy pokonali Tajlandię 9:1 w meczu o 13. miejsce w końcowej klasyfikacji Mistrzostw Świata.

W pierwszej tercji biało-czerwoni grali jak z nut! Pewnie, konsekwentnie i... skutecznie! Kolejne bramki, po pięknych, wypracowanych akcjach cieszyły oko, a z minuty na minutę nasi Reprezentanci się rozkręcali. W końcu wbili Tajom aż 5 goli, schodząc na pierwszą przerwę z wynikiem 5:0.

WFC 2018 - Thailand v Poland

Początek drugiej odsłony to gra Tajlandii w przewadze, po karze, jaką Polacy złapali pod koniec pierwszej części gry. Nasi przeciwnicy szybko założyli zamek i równie szybko zdobyli pierwszego w tym meczu gola, który pobudził ich do śmielszych ataków. W następnych minutach nie pomogła kolejna 2-minutowa kara dla Polaków, ale na szczeszcz nasi skutecznie się wybronili, a w 13. minucie Karol Pelczarski znów powiększył naszą przewagę do 5 goli, popisując się przepięknym strzałem z powietrza - backhandem w samo okienko! Chwilę później nasi zawodnicy zostali po raz kolejny odesłani na ławkę kar, ale tym razem to oni zakończyli ten okres gry bramką! Świetny wyrzut Bogdańskiego na gola zamienił Maciej Sieńko. Ten gol ustalił wynik 2. tercji na 2:1 dla Polski.

Początek trzeciej tercji to lekka przewaga Polaków, której nasi nie potrafili jednak potwierdzić. Chwilę później Tajowie otrzymali 2-minutowe wykluczenie, ale tego również nie zamieniliśmy na bramkę. W 12. minucie Jakub Pawlik wybronił rzut karny, a w 14. pięknie rozegrana kontra w końcu przyniosła ósme trafienie dla Polski (podanie Turwonia i gol Kosteli)! Jeszcze piękniejszy kontratak minutę później zainicjował Aleksander Hamrol, który z półobrotu dograł do Łyskawy, a ten wpakował piłeczkę pod poprzeczkę bramki Tajów! Polska wróciła na właściwe tory i do konca przeważała, próbując jeszcze "dobić" do dwucyfrówki, co jednak się już nie udało.

Końcowy wynik 9:1 dał więc naszym zawodnikom 13. miejsce w końcowej klasyfikacji, a więc powtórzenie wyniku sprzed dwóch lat.

Skrót meczu z Tajlandią

MISTRZOSTWA ŚWIATA - MECZE O MIEJSCE 13.

Miejsce spotkań: Arena Sparta, Praga

NEW LEVEL SPORT PARTNEREM PZUNIHOKEJA NA CZAS MISTRZOSTW!

Oficjalnym partnerem Polskiego Związku Unihokeja i Reprezentacji Polski na czas Mistrzostw Świata w Pradze jest firma New Level Sport. To profesjonalny sklep sportowy online, w którym znajdziesz produkty wyłącznie najlepszych na świecie producentów – produkty, które dadzą Ci pewność jakości i skuteczności działania. Od drobnych przyrządów treningowych umożliwiających trening w domu, po systemy regeneracyjne, które sprawią, że trening dzień po dniu nie będzie już problemem. Firma dostarczyła sprzęt specjalistyczny do regeneracji zawodników Reprezentacji Polski.

W New Level Sport dbamy o to, by każdy znalazł coś dla siebie, niezależnie od stopnia zaawansowania treningowego. W ofercie sklepu znajdziesz produkty, których używają profesjonalni sportowcy i osoby, które po prostu cieszą się aktywnością fizyczną na poziomie rekreacyjnym. W każdym przypadku ważna jest dla nas jakość, pod którą możemy się podpisać i którą możemy Ci polecić. Produkty w naszej ofercie traktujemy jako inwestycję w zdrowie i wierzymy, że jest to najlepsza inwestycja z możliwych - czytamy na stronie www.newlevelsport.pl.

Ze swojej strony ogromnie cieszymy się na nową współpracę, dziękując za zaufanie i mając nadzieję dalszą, owocną współpracę!