Pierwszy weekend rozgrywek za nami! W grupie C sypnęło niespodziankami. Choć wcześniej pisaliśmy, że postawa Gorzowa i Wejherowa to duża niewiadoma, to nikt nie spodziewał się że te dwie ekipy znajdą się na czele grupy C!

Grupa C

Poz
Drużyna
M W P RZ RP Bramki Pkt
1 I LO UKS Floorball Gorzów Wielkopolski I LO UKS Floorball Gorzów Wielkopolski 2 2 0 0 0 18 - 6 6
2 KS Wejherowo KS Wejherowo 2 1 0 0 1 13 - 12 4
3 UKS Fenomen Babimost UKS Fenomen Babimost 2 0 1 1 0 12 - 13 2
4 UKS Prus Żary UKS Prus Żary 2 0 2 0 0 6 - 18 0

NIE TAKI FENOMEN STRASZNY, JAK GO MALUJĄ!

09.09.2018 r., godz. 11:00
Miejsce spotkań: Hala widowiskowo-sportowa przy SP nr 4 w Wejherowie, ul. Sobieskiego 344
Sędziowie: Sosnowski Mateusz / Frankiewicz Michał

W drugim dwumeczu tej grupy naprzeciw siebie stanęły zespoły z Wejherowa i Babimostu. O tej ostatniej drużynie mówiło się, że wygrają grupę, mimo trzech poważnych osłabień przed sezonem. Już po lekturze kadry meczowej okazało się, że brakuje kilku kluczowych graczy w babimojskiej ekipie, a do gry jest tylko 11 zawodników. Imponująco natomiast wyglądała kadra Gospodarzy – 2 bramkarzy i trzy „piątki” graczy z kijami. Blisko 90 kibiców punktualnie o godzinie 19.00 rozpoczęło oglądanie emocjonującego widowiska. Pierwsze dwa gole zdobyli przyjezdni za sprawą Szefnera i Gawrońskiego. Jeszcze przed końcem tercji wyrównali jednak miejscowi po trafieniach Janiszewskiego i Dampsa. W drugiej części gry dwa gole zdobyło KS Wejherowo, a Fenomen odpowiedział tym samym, jeszcze nim sędziowie Mateusz Sosnowski i Michał Frankiewicz zaprosili graczy na przerwę. O wyniku zadecydowała ostatnia tercja. W niej więcej goli zdobyli Gospodarze i triumfowali 8:6. Trzy punkty dla beniaminka! Najlepsi zawodnicy: Arkadiusz Woźniak (Wejherowo) i Dawid Szefner (Babimost).

Fot: Piotr Ludwichowski

Do drugiego spotkania KS Wejherowo przystąpiło uskrzydlone wygraną dnia poprzedniego. Z kolei Fenomen chciał zrewanżować się za sobotni wynik. W początkowej fazie meczu lepiej swój cel realizowali Gospodarze, którzy wygrali pierwszą tercję 2:0. W drugiej do nadrabiania strat zabrali się Goście i po 40 minutach gry przegrywali już tylko 2:3. W trzeciej partii na dwa gole przewagi KS Wejherowo wyprowadził Cezary Gawrysiak i wydawało się, że odwrócić losy spotkania będzie niezwykle trudno. Tymczasem podopieczni trenera Przygockiego zaaplikowali rywalom aż 4 gole w przeciągu pięciu minut. W końcówce to miejscowi musieli walczyć o to, by rozegrano dogrywkę. Udało się. W dodatkowej części gry okazało się jednak, że tego dnia to Fenomen jest tego dnia zwycięzcą. Decydującą bramkę zdobył Krystian Ochota.  Najlepsi zawodnicy to: Cezary Gawrysiak (Wejherowo) i Jacek Ksiąg (Babimost).

W klasyfikacji kanadyjskiej najwięcej punktów w tym dwumeczu na swoim koncie zapisał Dawid Szefner – 6 (3 gole i 3 asysty) - udział w 54,54% goli zespołu. W obozie gospodarzy po 3 punkty na swoim koncie zapisali Kamil Janiszewski, Paweł Damps i Leszek Samson. W tym dwumeczu padło 25 goli, co oznacza że bramka padała średnio co 4 minuty i 48 sekund.

KS Wejherowo z czteroma punktami na koncie zajmuje drugie miejsce w tabeli grupy C. Natomiast Fenomen Babimost zapisał na swoim koncie 2 oczka i sklasyfikowany jest na trzeciej lokacie. O wrażenia po powrocie do Salming Ekstraligi Mężczyzn zapytaliśmy Błażeja Rusieckiego.

Kacper Komin: Jak wrażenia po meczach?

Błażej Rusiecki: Po pierwszych meczach czujemy, że początek sezonu w naszym wykonaniu był przyzwoity, ale także pokazał nam, jak wiele rzeczy musimy jeszcze dopracować. Wygrana w pierwszym meczu, jak i porażka po dogrywce z Fenomenem pokazały nam, że jesteśmy w stanie powalczyć w tym sezonie o wysokie lokaty, jednak będzie to od nas wymagało jeszcze dużo pracy.

K.K: Jesteście nową drużyną. Jak wygląda Wasze zgranie: wszystko już działa jak w szwajcarskim zegarku czy jest coś jeszcze do poprawy i będziecie jeszcze mocniejsi?

B.R.: Na chwilę obecną wciąż musimy popracować trochę nad taktyką, jak i nad zwiększeniem płynności gry, ale uważam, że z meczu na mecz będzie to wyglądało coraz lepiej.

O kilka słów poprosiliśmy też nowego gracza w ekipie z Babimostu – Wojciecha Giżyńskiego.

Kacper Komin: Jak wrażenia po pierwszych meczach najwyższej klasie rozgrywkowej?

Wojciech Giżyński: Wrażenia jak najbardziej pozytywne, poziom gry jest tu znacznie wyższy od gry w I lidze, w której dotychczas miałem okazję grać, a przeciwnicy bardziej wymagający – na co liczyłem.

K.K.: Jak długo trenujesz już z Fenomenem i czy dobrze się już rozumiesz z kolegami na boisku?

W.G.: Z Fenomenem trenuje od około miesiąca. Nie jestem w stanie przyjeżdżać na każdy trening ze względu na pracę, ale staram się być jak najczęściej. Miesiąc to mało czasu, by drużyna się dobrze zgrała. Podczas weekendowych spotkań widoczny był brak „wyczucia” kolegów z boiska oraz ogrania - piłka nie chodziła tak, jak powinna.  Jednak z treningu na trening, spotkania na spotkanie będzie już tylko lepiej.

K.K: Jak oceniasz postawę ekipy z Wejherowa?

W.G.: Chłopaki z Wejherowa zostawili kawał serca na boisku. Nie odpuszczali i dochodzili do groźnych sytuacji pod naszą bramką. Pewnie wykorzystywali nasze błędy, dzięki czemu wygrali pierwszy mecz i byli blisko zwycięstwa w drugim. Pozdrowienia dla ekipy KS Wejherowo.

K.K: Czy uważasz, że w pełnym składzie wygralibyście oba mecze?

W.G.: Myślę, że tak. Zabrakło kluczowych zawodników, czy to ze względów rodzinnych, czy też zdrowotnych. Bardziej doświadczeni koledzy z pewnością wnieśliby wiele na boisku.

W kolejnych spotkaniach już za niespełna dwa tygodnie (22 i 23.09) zawodnicy z Wejherowa pojadą w delegację do Żar, by rywalizować z miejscowym UKS Prus. Natomiast Fenomen postara się powiększyć swoje konto punktowe w babimojskiej Olimpii. Rywalem będzie lider po pierwszej kolejce – I LO UKS Floorball Gorzów Wielkopolski! Szykują się więc kolejne Derby Lubuskiego!

• Śledź wyniki NA ŻYWO na naszej stronie oraz bieżące wiadomości z Salming Ekstraligi Mężczyzn na naszym facebook'owym FanPage'u! Zapraszamy szczególnie do zabawy "Liga Typera 2018/2019", w której za poprawnie wytypowane wyniki najbliższej kolejki Salming Ekstraligi Mężczyzn można wygrać wartościowe nagrody firmy Salming Polska! Więcej na naszym Facebook'u, o którym wspominamy wyżej.