Jesteśmy już na półmetku Super Finału Unihokeja 2018! Za nami spotkanie o brązowy medal Salming Ekstraligi Mężczyzn, w którym zwyciężył zespół z Nowego Targu.

Pierwsza tercja to całkowita dominacja Szarotki, która w obronie była nie do przejścia, zaś w ataku zabójczo skuteczna. Nowotarżanie rozpoczęli strzelanie już w 2. minucie, ale na dobre rozkręcili się dopiero między 12. a 14. minutą, kiedy to zdobyli aż 3 bramki. Tercja pod pełną kontrolą najbardziej utytułowanej drużyny w kraju zakończyła się piątym trafieniem Szarotki.

Po przerwie to Wilki jako pierwsze "ugryzły" rywala, kiedy to w 24. minucie na listę strzelców wpisał się Popek. Wydawało się, że Sanoczanie pójdą za ciosem, ale nowotarżanie nie dali się wytrącić z równowagi i już w 29. minucie pokonali bramkarza rywali po raz szósty. Kolejne minuty drugiej odsłony upływały pod znakiem znaczącej przewagi Szarotki, podczas których Wilki próbowały "kąsać" z kontry. Doskonale po obu stronach spisywali się jednak bramkarze, toteż ta część gry zakończyła się wynikiem 6:1.

Po przerwie obraz gry znacząco się nie zmienił. Szarotka wciąż była zespołem prowadzącym grę, a Wilki szukały swoich okazji w sporadycznych kontrach. Ostatecznie w trzeciej odsłonie oba zespoły dołożyły jeszcze po dwa trafienia i na tym zakończyło się "strzelanie" w meczu o 3. miejsce Salming Ekstraligi Mężczyzn. Ostatecznie Szarotka triumfowała 8:3 i po raz drugi z rzędu sięgnęła po brązowej medale Mistrzostw Polski!

KS Gorący Potok Szarotka Nowy Targ - Bieszczady24.pl Wilki Sanok 8:3 (5:0, 1:1, 2:2)