Krótkie podsumowanie czterech rywalizacji w pierwszej rundzie play-off Salming Ekstraligi Mężczyzn.

Początek nowego roku przyniósł nam wiele unihokejowych emocji, a to za sprawą 1/8 finału play-off Mistrzostw Polski sezonu 2017/2018. Dwie drużyny już w miniony weekend cieszyły się z awansu do kolejnej fazy rozgrywek, a na kolejne dwie będziemy musieli jeszcze troszkę poczekać.

Para 4: UKS Wiatr Ludźmierz vs TLU Kala-Izolacja Toruń

Oba mecze zostały zdominowane przez młody zespół z Ludźmierza, niemniej zawodnicy z Torunia tanio skóry nie sprzedali i w niektórych fragmentach gry byli trudnym rywalem dla zespołu prowadzonego przez Rafała Pelczarskiego. Pierwsze spotkanie, z początku bardzo wyrównane, przyniosło nam po 23 minutach gry remis 2:2. Z każdą kolejną minutą przewaga drużyny z Ludźmierza stawała się jednak coraz bardziej widoczna. W efekcie Wiatr w ostatnich 15 minutach spotkania zaaplikował swoim rywalom aż 5 bramek i zwyciężył 10:4.

TLU Kala-Izolacje Toruń - UKS Wiatr Ludźmierz 4:10 (1:2, 1:2, 2:6)

Niedzielne spotkanie przebiegło już całkowicie pod dyktando zawodników Wiatru, którzy po 60 minutach gry cieszyli się z wysokiego i w pełni zasłużonego zwycięstwa 9:2 oraz awansu do kolejnej fazy rozgrywek. Tam czeka na nich już nie kto inny, a sam Mistrz Polski sezonu 2016/2017 - MUKS Zielonka.

TLU Kala-Izolacje Toruń - UKS Wiatr Ludźmierz 2:9 (0:2, 1:5, 1:2)

Para 3: UKS Prus Żary vs Wilki Sanok

Również te drużyny rozegrały swoje mecze podczas jednego weekendu, co sprawiło, że mogliśmy poznać kolejnego ćwierćfinalistę ligi. Pierwszy pojedynek, bardzo wyrównany, padł łupem zespołu z Sanoka, który lepiej wytrzymał ten mecz kondycyjnie i skrupulatnie realizował swoje założenia taktyczne. Sobotnie spotkanie zakończyło się ostatecznie wynikiem 10:7 dla Wilków, co stawiało ich w bardzo komfortowej sytuacji przed niedzielnym pojedynkiem.

UKS Prus Żary - Bieszczady24.pl Wilki Sanok 7:10 (4:1, 2:2, 1:7)

Druga potyczka w tej rywalizacji zapewniła kibicom zgromadzonym w Żarach jeszcze więcej emocji. Obie drużyny prezentowały bardzo dobry unihokej i wynik przez długi okres gry pozostawał sprawą otwartą. Ostatecznie zwycięsko z tego pojedynku wyszła ponownie drużyna z Sanoka, pokonując swojego rywala 7:4 i tym samym zapewniając sobie miejsce w kolejnej fazie rundy play-off.

UKS Prus Żary - Bieszczady24.pl Wilki Sanok 4:7 (2:3, 1:1, 1:3)

Para 2: ULKS Olimpia Łochów vs TKKF Jadberg Pionier Tychy

Oba zespoły zaprezentowały bardzo dobry unihokej. Pierwsza tercja zakończyła się zwycięstwem tyszan 4:1. Mimo to, nie możemy tu mówić o niespodziance, bowiem takie rezultaty na hali w Tychach pojawiały się już w tym sezonie w fazie grupowej. Z czasem jednak, w drugiej i trzeciej odsłonie, dominować zaczęła wyżej notowana drużyna gości, która momentami całkowicie kontrolowała wydarzenia na boisku. Ostatecznie zdołała ona szybko odrobić straty i wyjść na pokaźne prowadzenie, a w konsekwencji zwyciężyć 12:6.

TKKF Jadberg Pionier Tychy - ULKS Olimpia Łochów 6:12 (4:1, 0:8, 2:3)

Drużyna Łochowa jest więc już jedną nogą w ćwierćfinale, a przed nią mecz(e) we własnej hali, gdzie - przypomnijmy - łochowianie są jeszcze groźniejsi.

Para 1: UKS Nowa Łodź vs ULKS Józefina

Drużyny te zapewniły kibicom zgromadzonym w Ojrzanowie bardzo dobre widowisko. Mecz pełen walki o każdy centymetr boiska i wyrównany do ostatnich minut spotkania. O zwycięstwie drużyny z Łodzi (7:6) zadecydowały detale, które sprawiły, że to właśnie ta drużyna jest o krok bliżej od awansu do dalszej fazy rozgrywek.

ULKS Józefina vs UKS Nowa Łódź 6:7 (1:3, 3:2, 2:2)

Poniżej pełna drabnika play-off. Przypomnijmy, że rewanżowe spotkania pary 1. i 2. odbędą się 20 stycznia.