Zapraszamy na krótkie podsumowanie emocjonujących spotkań 7. i 8. kolejki Salming Ekstraligi Mężczyzn.

Salming Ekstraliga Mężczyzn zapewniła nam w miniony weekend sporą dawkę unihokejowych emocji, a to za sprawą 7. i 8. kolejki spotkań, w których to swoje mecze rozegrały wszystkie drużyny, walczące w sezonie 2017/2018 o tytuł najlepszej w kraju.

VS

Emocjonujące Derby Podhala

Grupa C: Ludźmerz vs Szarotka

Spotkania, w których naprzeciwko siebie stanęły dwie, zupełnie różne drużyny. Szarotka - najbardziej utytułowany klub w Polsce, pełen doświadczenia i boiskowego sprytu kontra młodość i fantazje zespołu z Ludźmierza. Pierwsze starcie dostarczyło kibicom ogromnych emocji: zarówno tych pozytywnych, jak i (niestety) negatywnych. Duża ilość bramek z obu stron oraz "powrót z zaświatów" ekipy z Ludźmierza pomieszana została ze sporą ilością kar i agresją obu ekip. Po regulaminowym czasie gry na tablicy świetlnej widniał wynik 8:8. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka, w której to Michał Kozubal zapewnił zwycięstwo Szarotce. Niestety groźną kontuzją mecz okupił reprezentacyjny bramkarz - Maciej Jastrzębski, przebywający obecnie w szpitalu (uraz nerki po zderzeniu z zawodnikiem Wiatru). Jego stan jest stabilny.

UKS Wiatr Ludźmierz - KS Gorący Potok Szarotka Nowy Targ 8:9 d. (3:3, 1:5, 4:0, 0:1)
Widzów: 210

Nazajutrz pojedynek Podhalan wyglądał już zgoła inaczej. Szarotka zagrała bardzo dobre spotkanie, a zawodnicy z Ludźmierza od drugiej tercji byli tylko tłem dla swoich przeciwników. Drużyna z Nowego Targu lepiej rozgrywała piłeczkę, a przede wszystkim stosowała skuteczny pressing, który znacznie utrudniał grę młodzieży Wiatru.  Niedzielne spotkanie zakończyło się wynikiem 9:5 dla Szarotki.

UKS Wiatr Ludźmierz - KS Gorący Potok Szarotka Nowy Targ 5:9 (2:3, 1:3, 2:3)
Widzów: 125

VS

Faworyt nie zawiódł

Grupa C: Górale vs Tychy

Drużyna KS Górale Nowy Targ podejmowała na własnym boisku zespół TKKF Jadberg Pionier Tychy. Aktualny wicemistrz Polski słabo rozpoczął potyczkę z swoim rywalem, jednak z każdą kolejną minutą coraz lepiej radził sobie na boisku, co zaowocowało zasłużoną i wyraźną wygraną (8:3).

KS Górale Nowy Targ - TKKF Jadberg Pionier Tychy 8:3 (1:2, 2:0, 5:1)
Widzów: 30

Następnego dnia spotkanie wyglądało podobnie. Zespół Górali kontrolował wydarzenia na boisku prawie do ostatnich minut spotkania. Rozluźnienie w szeregach Górali w końcówce pomogło co prawda tyszanom "podreperować" wynik spotkania, ale  mecz i tak zakończył się spodziewanym zwycięstwem nowotarżan (6:4).

KS Górale Nowy Targ - TKKF Jadberg Pionier Tychy 6:4 (1:1, 4:0, 1:3)
Widzów: 40

Znalezione obrazy dla zapytania muks zielonka logo

VS

Znalezione obrazy dla zapytania ulks józefina logo

Mistrz nie zwalnia tempa

Grupa B: Zielonka vs Józefina

MUKS Zielonka, jeden z głównych faworytów do złota w sezonie 2017/2018 nie zwalnia tempa i odprawił z kwitkiem kolejnego ze swoich rywali. Tym razem wyższość "Zielonych" musiał uznać zespół Józefiny, który dopiero w tym sezonie powrócił do ekstraligowego grania. Sobotnie, jak i niedzielne spotkanie to koncert jednego zespołu, który zdecydowanie przewyższał swoich rywali umiejętnościami technicznymi i taktycznymi. Sobotni pojedynek zakończył się wynikiem 9:3 dla Zielonki, natomiast dzień później 14:1 - również dla "Zielonych".

MUKS Zielonka - ULKS Józefina 9:3 (2:1, 2:1, 5:1)
Widzów: 306

MUKS Zielonka - ULKS Józefina 14:1 (7:0, 5:0, 2:1)
Widzów: 137

VS

Doświadczenie górą

Grupa B: Łochów vs Sanok

Kolejną emocjonującą rywalizacją 7. i 8. kolejki SEM były pojedynki pomiędzy ULKS Olimpia Łochów a Bieszczady24.pl Wilki Sanok. Sobotni pojedynek już od początku uwidocznił przewagę drużyny z Łochowa, która przez cały mecz kontrolowała wydarzenia na boisku. Zawodnicy z Sanoka ze wszystkich sił próbowali jednak nawiązać walkę z bardziej doświadczonym rywalem, co zaowocowało kilkoma ładnymi bramkami. Sobotni pojedynek zakończył się wynikiem 8:4 dla gospodarzy.

ULKS Olimpia Łochów - Bieszczady 24.pl Wilki Sanok 8:4 (3:1, 4:1, 1:2)
Widzów: 129

Następnego dnia byliśmy świadkami bardziej wyrównanego spotkania, dzięki czemu mogliśmy obejrzeć kawałek naprawdę dobrego unihokeja. Łochów, który w niedzielnym starciu zaprezentował się z troszkę słabszej strony, musiał toczyć zawziętą walkę o zwycięstwo do ostatnich sekund spotkania, bowiem gdy w 55. minucie prowadził już 4:1, Sanoczanom udało się strzelić drugą a na minutę przed końcem - trzecią bramkę. Na hali "Olimpia" emocje rosły z każdą sekundą, ale ostatecznie gościom nie wystarczyło już czasu, aby wyrównać stan rywalizacji i kolejne trzy punkty powędrowały na konto łochowian.

ULKS Olimpia Łochów - Bieszczady 24.pl Wilki Sanok 4:3 (1:1, 1:0, 2:2)
Widzów: 53

Znalezione obrazy dla zapytania fenomen babimost VS Znalezione obrazy dla zapytania uks nowa łódź

Fenomenalny Fenomen

Grupa A: Babimost vs Łódź

Kolejny grupowy lider - Fenomen Babimost - również nie zamierza zwalniać. W miniony weekend podopieczni trenera Przygockiego kolejny raz udowodnili, że warto brać ich pod uwagę, typując medalowych faworytów sezonu 2017/2018. Tym razem wyższość ekipy z lubuskiego musiał uznać zespół UKS Nowa Łódź. Końcowe wyniki  6:2 oraz 11:1 pokazują, że nie bez powodu Babimost jest samodzielnym liderem grupy A oraz jednym z głównych faworytów na awans do SuperFinału w obecnym sezonie.

UKS Fenomen Babimost - UKS Nowa Łódź 6:2 (1:1, 4:1, 1:0)
Widzów: 203

UKS Fenomen Babimost - UKS Nowa Łódź 11:1 (1:0, 5:0, 5:1)
Widzów: 34

Znalezione obrazy dla zapytania uks prus żary VS Znalezione obrazy dla zapytania TLU  toruń

Jedyny dwumecz na remis

Grupa A: Żary vs Toruń

Pojedynek pomiędzy UKS Prus Żary a TLU Kala-Izolacje Toruń przyniósł kibicom zgromadzonym w Żarach sporo emocji. Szczególnie podobać się mogło pierwsze spotkanie, w którym to przez większość czasu drużyny szły niemal łeb w łeb, nie ustępując sobie nawet na chwilę. Przełomowa okazała się bramka Mateusza Gurskiego, który na 3 minuty przed końcem regulaminowego czasu gry ustalił wynik spotkania na 8:7 dla ekipy z Torunia.

UKS Prus Żary - TLU Kala-Izolacje Toruń 7:8 (3:3, 2:1, 2:4)
Widzów: 45

Niedzielny mecz to już zupełnie inna historia, bowiem zmotywowani porażką zawodnicy Prusa Żary od początku spotkania ruszyli do mocnego ataku na bramkę rywali. W efekcie niedzielny pojedynek padł łupem gospodarzy, którzy zwyciężyli pewnie i wysoko - 8:4.

UKS Prus Żary - TLU Kala-Izolacje Toruń 8:4 (5:3, 1:1, 2:0)
Widzów: 10

Kolejne dawka sportowych emocji, dobry unihokej i walka do samego końca - tak w skrócie można opisać 7. i 8. kolejkę Salming Ekstraligi Mężczyzn. Sezon powoli wkracza w decydującą fazę, a więc motywacja drużyn do cięższych treningów jest coraz większa. Niewątpliwie wpłynie to na poziom pozostałych meczów sezonu 2017/2018. Kolejne starcia już 2 i 3 grudnia!