Wielkie emocje, ale tylko w pierwszym spotkaniu!

W miniony weekend oczy całej unihokejowej Polski skupione były na tym dwumeczu. Nawet wskazania w naszej zabawie w typera pokazywały, że trudno jednoznacznie stwierdzić, kto wygra pierwsze mecze w grupie B. W obu spotkaniach do pewnego momentu było wyrównanie. Po końcowym gwizdku ze zwycięstw cieszyły się jednak Gospodynie - MMKS Podhale Nowy Targ! Należy przy tym zaznaczyć, że Panie z KS Górale musiały się zmagać z licznymi absencjami, a mimo to w sobotę bardzo długo walczyły o wygraną.

Sędziowie: Baraniec Tomasz / Hojna Tomasz

Sobotni hit kolejki w Nowym Targu przyciągnął na trybuny 77 kibiców. Spotkania prowadzili sędziowie Tomasz Baraniec i Tomasz Hojna. W pierwszej tercji zgromadzeni widzowie obejrzeli jednego gola i to samobójczego. Dał on prowadzenie drużynie KS Górale. Kolejna partia przyniosła także tylko jedno trafienie. Była to bramka wyrównująca autorstwa Dominiki Buczek. Przez całe spotkanie trwała zażarta walka. Częściej w posiadaniu piłeczki była drużyna Podhala i zostało to nagrodzone w decydującej części gry. Mimo to jako pierwsze do siatki trafiły zawodniczki Gości, a konkretnie Olga Rokicka. Była czterdziesta czwarta minuta spotkania, ale już sześćdziesiąt sekund później na tablicy ponownie widniał remis za sprawą Agnieszki Timek. Pięć minut później Gospodynie wyszły na prowadzenie, gdy Dominika Buczek skutecznym trafieniem sfinalizowała grę w przewadze. W końcówce spotkania do dorobku bramkowego Podhala dopisano jeszcze jedno "oczko". Tym razem to Góralki umieściły piłkę we własnej bramce. Najlepszymi zawodniczkami spotkania zostały Zuzanna Pudzisz (Podhale) i Klaudia Jachymiak (Górale).

W niedzielę o godzinie 10.00 rozpoczęła się rewanżowa konfrontacja. W tym dniu podopieczne trenera Michalskiego stać było tylko na blisko pół godziny dotrzymywania kroku rywalkom. Pierwsza tercja przyniosła prowadzenie dla Podhala po golu Katarzyny Kłak. W drugiej części meczu grę w przewadze wykorzystały Góralki i po trafieniu Anny Kubowicz wyrównały. Później jednak do siatki strzelały tylko Gospodynie. Przed gwizdkiem na drugą przerwę uczyniły to aż pięciokrotnie! Na listę strzelców wpisały się Anna Osmala, Dominika Buczek, Justyna Florczak i Agnieszka Timek (dwukrotnie). Ostatnie dwadzieścia minut gry to postawienie kropki nad "i" przez młodszą z podhalańskich ekip. Podopieczne trenera Pysza zaaplikowały rywalkom trzy gole, a straciły tylko jednego. Końcowy wynik spotkania to 9:2 dla Podhala. Drużyna ta w pierwszym dwumeczu zapisuje więc na swoim koncie komplet punktów. Najlepszymi zawodniczkami niedzielnego spotkania wybrano: Patrycję Fryźlewicz (Podhale) i Sabinę Lech (Górale).

Po pierwszym weekendzie na podium klasyfikacji kanadyjskiej Salming Ekstraligi Kobiet zameldowała się Dominika Buczek – 6 punktów (3 gole i 3 asysty). Aż pięć zawodniczek z zespołu KS Górale zdobyło po jednym punkcie. W tym dwumeczu najsolidniej pracowały formacje defensywne obu zespołów. Spośród wszystkich rozegranych seniorskich meczów (kobiet i mężczyzn), w Nowym Targu padło najmniej bramek. Bramkarki wyciągały piłeczkę z siatki 15 razy. Oznacza to, że gol padał średnio co  8 minut.

Pierwsze spotkania nowego sezonu były okazją do powrotu do gry (teraz już) w barwach KS Górale Nowy Targ wieloletniej kapitan zespołu Sabiny Lech. Zapytaliśmy zawodniczkę o jej wrażenia po powrocie do Salming Ekstraligi Kobiet.

Kacper Komin:  Jak wrażenia po powrocie do Salming Ekstraligi Kobiet po przerwie?

Sabina Lech: Wrażenia jak najbardziej pozytywne. Mam super drużynę, świetnego trenera, wracać do nich sama przyjemność. A sam powrót? Trochę ciężki, ale tego się spodziewałam. Ciężko pracuję na treningach, żeby z meczu na mecz było ze mną coraz lepiej, żebym mogła bardziej pomóc koleżankom.

K.K.: Jak wyglądały Wasze przygotowania do sezonu?

S.L.: Przygotowywałyśmy się do sezonu od połowy lipca. Niestety nie wszystkie dziewczyny mogły być na treningach. Zawirowania w klubie nie pomagały, ale robiłyśmy wszystko, żeby wystartować w lidze i jak najlepiej się przygotować. Pierwsze mecze za nami, wierzę, że z każdym kolejnym rozegranym spotkaniem będzie tylko lepiej. Nasze przedsezonowe treningi urozmaiciły sparingi z miejscową drużyną amatorów, którym bardzo dziękujemy za te mecze. Dziękujemy też za treningi motoryczne ze Zbyszkiem Galickim, który pomaga nam od kilku sezonów.

K.K.: Jakie elementy w grze musicie poprawić, by wygrać kolejne pojedynki derbowe z Podhalem?

S.L.:  Mecze z Podhalem są bardzo trudne, rozgrywają się nie tylko na boisku, ale też w naszych głowach. Kilka dziewczyn, które długo grały w naszych szeregach, teraz stają na boisku przeciwko nam. To jest trudne, przynajmniej dla mnie. To bardzo młoda, dobra drużyna, ale każdego można ograć. My będziemy szukać swojej szansy w kolejnych derbach. Co musimy poprawić? Chyba przede wszystkim cierpliwość w graniu piłką i oddawać więcej strzałów na bramkę.

W najbliższej spotkaniach 13. i 14. października ekipa KS Górale będzie miała okazję do zdobycia pierwszych ligowych punktów. Nie będzie to jednak łatwe, bo do Nowego Targu przyjedzie PUKS Trzebinia. MMKS Podhale sprawdzi się z tym samym rywalem dwa tygodnie wcześniej na wyjeździe. Góralki w ostatni weekend września odpoczywają, po przełożeniu spotkań z LUCE Bielsko-Biała na późniejszy termin. Zapraszamy do kibicowania!

• Śledź wyniki NA ŻYWO na naszej stronie oraz bieżące wiadomości z Salming Ekstraligi Kobiet na naszym facebook'owym FanPage'u! Zapraszamy szczególnie do zabawy "Liga Typera 2018/2019", w której za poprawnie wytypowane wyniki najbliższej kolejki Salming Ekstraligi Kobiet lub/i Mężczyzn można wygrać wartościowe nagrody firmy Salming Polska! Więcej na naszym Facebook'u, o którym wspominamy wyżej.