Złe miłego początki dla Gospodyń!

Zdjęcia: Osowa24

W grupie A Mistrzynie Polski Interplastic Olimpia Osowa Gdańsk pokonały dwukrotnie UKS Ambra Ołtarzew Ożarów Mazowiecki. Faworyt dwueczu nie zawiódł, jednak sobotnie spotkanie nie rozpoczęło się po myśli podopiecznych trenera Ludwichowskiego.

Grupa A - tabela po 1. i 2. kolejce:

Poz
Drużyna
M W P RZ RP Bramki Pkt
1 Interplastic Olimpia Osowa Gdańsk Interplastic Olimpia Osowa Gdańsk 2 2 0 0 0 24 - 3 6
2 MLUKS SUS Travel Jed. Trzebiatów MLUKS SUS Travel Jed. Trzebiatów 0 0 0 0 0 0 - 0 0
3 PKS MOS Zbąszyń PKS MOS Zbąszyń 0 0 0 0 0 0 - 0 0
4 UKS Ambra Ołtarzew Ożarów Maz. UKS Ambra Ołtarzew Ożarów Maz. 2 0 2 0 0 3 - 24 0

Sędziowie: Bartosz Burek / Michał Górski

Inaugurację sezonu w Gdańsku obserwowało 110 kibiców. Przez pierwsze minuty musieli oni przecierać oczy ze zdziwienia. Murowany faworyt do zwycięstwa – zespół Gospodyń po zaledwie czterech minutach gry przegrywał dwoma golami! Bramkarkę z Pomorza pokonały Małgorzata Łapot i Dagmara Zadrożna. Taki wynik utrzymywał się przez nieco mniej niż dziesięć minut. Jako pierwsza w gdańskim zespole na listę strzelców wpisała się Martyna Sumisławska. W jej ślady poszły Hanna Samson i Weronika Grądzka. Gdy wydawało się, że pierwsza część gry zakończy się prowadzeniem gdańszczanek, bramkę do szatni zdobyły przyjezdne. 6 sekund przed końcową syreną piłeczkę w siatce ulokowała Wioletta Szustak. W drugiej tercji Mistrzynie Polski wrzuciły „drugi bieg” i odjechały rywalkom. Trzy minuty po wznowieniu gry miejscowe na prowadzenie wyprowadziła Hanna Samson. W tej partii jej koleżankom udało się trafić do siatki rywalek jeszcze czterokrotnie i zagrać na „zero z tyłu”. Ostatnia część gry przyniosła kolejne cztery gole dla Olimpii, natomiast Ambra nie poprawiła już swojego dorobku bramkowego. Najlepszymi zawodniczkami spotkania wybrane zostały: Hanna Samson (Gdańsk) i Małgorzata Łapot (Ołtarzew Ożarów Mazowiecki).

Niedzielne spotkanie  panowie Bartosz Burek i Michał Górski rozpoczęli w obecności 75 kibiców. Zawodniczki z Gdańska podrażnione sobotnim falstartem od początku wyszły skoncentrowane. Miejscowe dążyły do zdobycia sześciu punktów bez niepotrzebnych nerwów. Drużynie przyjezdnej nie udało się równie dobrze wejść w mecz, mimo świetnej postawy bramkarza. W pierwszej tercji do bramki strzeżonej przez Karinę Trojan trafiały Jagoda Wieczorek, Karolina Damps i Maja Stenka. Ostatniej z wymienionych udało się to aż trzykrotnie! Rywalki nie zdołały odpowiedzieć choćby jednym trafieniem. Kolejne dwie części gry przyniosły kolejne siedem bramek dla Gospodyń. Na listę strzelców wpisywały się Ewelina Nowaczyk, Hanna Samson, Anna Raczkowska i Marta Chudyszewicz. Tym razem Ambra nie strzeliła gola w całym spotkaniu. Komplet punktów na swoim koncie zapisuje więc po tym weekendzie Interplastic Olimpia Osowa Gdańsk. Najlepszymi zawodniczkami spotkania wybrano: Maja Stenka (Gdańsk) i Karina Trojan (Ołtarzew Ożarów Mazowiecki).

Po pierwszym weekendzie klasyfikację kanadyjską Salming Ekstraligi Kobiet otwierają Maja Stenka – 8 punktów (3 gole i 5 asyst) oraz Hanna Samson – 7 oczek (5 goli i 2 asysty). Najwięcej punktów z zespołu Ambry zdobyła Małgorzata Łapot – 2 (gol i asysta).  W dwumeczu padło 27 goli oznacza, że zawodniczki fetowały zdobycie bramki średnio co 4 minut 27 sekund.

W najbliższej kolejce Olimpia wybierze się do Zbąszynia, gdzie zmierzy się z PKS MOSOlimpia znów będzie musiała sobie poradzić z presją, jaka ciąży na faworytkach spotkania. Czy i tym razem uda się zainkasować komplet punktów?  Wyzwanie powinno być trudniejsze. Dowiemy się 29. i 30. września. W tych samych dniach do Ożarowa Mazowieckiego przyjedzie MLUKS SUS Travel Jedynka Trzebiatów. Czy zawodniczki Ambry zdobędą pierwsze punkty? Zapraszamy do kibicowania!

• Śledź wyniki NA ŻYWO na naszej stronie oraz bieżące wiadomości z Salming Ekstraligi Kobiet na naszym facebook'owym FanPage'u! Zapraszamy szczególnie do zabawy "Liga Typera 2018/2019", w której za poprawnie wytypowane wyniki najbliższej kolejki Salming Ekstraligi Kobiet lub/i Mężczyzn można wygrać wartościowe nagrody firmy Salming Polska! Więcej na naszym Facebook'u, o którym wspominamy wyżej.