W dniu dzisiejszym rozegrano pierwsze spotkania play-off Salming Ekstraligi Kobiet. Zapraszamy na krótką relację z tych pojedynków!

Niespodzianka w Trzebini

Wyżej notowana drużyna Zbąszynia nie sprostała gospodyniom z Trzebini. Zaważyła przede wszystkim niezbyt dobra gra w obronie, którą PUKS bezlitośnie wykorzystał, aplikując zbąszyniankom aż 8 bramek. PKS MOS próbował nawiązywać kontakt z rywalkami przy stanie 2:1, 4:2 i 5:3, ale sił - lub też dobrej gry - wystarczyło tylko do połowy trzeciej tercji, kiedy to Trzebinia w odstępie 69 sekund dwukrotnie pokonała Brudnicką i przypieczętowała swoją wygraną.

1/4 finału play-off (do 2 zwycięstw)
PUKS Trzebinia - PKS MOS Zbąszyń 8:4 (2:0, 3:3, 3:1)

Stan rywalizacji: 1:0 dla Trzebini

Nowotarżanki wyraźnie lepsze

Oba zespoły MMKS-u Podhale Nowy Targ nie miały problemu z pokonaniem swoich rywalek w ćwierćfinale play-off. MMKS Podhale II rozgromił UKS Ambrę Ołtarzew aż 16:5, a wszystkie bramki stracił dopiero w drugiej połowie meczu. Do 31. minuty było 11:0. Kolejne minuty to już "luźniejsza" gra nowotarżanek i mniejsze parcie na bramki. Niewykluczone, że rozluźnienie wysoką przewagą miało wpływ na stratę aż pięciu bramek. W rewanżu - w Nowym Targu - Ambra z pewnością nie będzie miała łatwiejszej przeprawy.

UKS Ambra Ołtarzew Ożarów Mazowiecki - MMKS Podhale II Nowy Targ 5:16 (0:6, 2:6, 3:4)

Stan rywalizacji: 1:0 dla Podhala II

Pierwszy zespół Podhala, czyli aktualne Wicemistrzynie Polski miały mieć dużo cięższą przeprawę, niż ich młodsze koleżanki z drugiego zespołu. Bardziej doświadczone nowotarżanki wybrały się bowiem do Mrzeżyna, by podjąć rękawicę w spotkaniu z brązowymi medalistkami zeszłego sezonu - Jedynką Trzebiatów. Szykował się więc wyrównany pojedynek w stylu "cios za cios". Tymczasem Podhale już po pierwszej tercji wygrywało 3:1, w drugiej dołożyło jeszcze jedno trafienie, a w trzeciej utrzymało bezpieczne prowadzenie do końcowej syreny, dokładając wcześniej jeszcze jedną bramkę. Zaznaczyć należy jednak, że olbrzymia w tym zasługa świetnie dysponowanej w dzisiejszym meczu bramkarki Podhala - Klaudii Jachymiak, wybranej najlepszą zawodniczką meczu (skuteczność obron 96%!). Rewanż w Nowym Targu, 24 lutego. Ew. trzeci mecz dzień później.

MLUKS SUS Travel Jedynka Trzebiatów - MMKS Podhale I Nowy Targ 1:5 (1:3, 0:1, 0:1)

Stan rywalizacji: 1:0 dla Podhala I