PUKS Trzebinia okazał się najlepszy w turnieju finałowym juniorek starszych i został Mistrzem Polski 2014/2015!

Finał A

W turnieju finałowym rozgrywanym w Bojanie k. Gdańska udział wzięły drużyny z Trzebini, Trzebiatowa, Nowego Targu oraz gospodarz - Energa. "Miłe złego początki" - w ten sposób swój występ w tegorocznym finale mogła podsumować drużyna MMKS Podhale. Nowotarżanki wygrały pierwszy mecz z Energą 4-2, ale w każdym kolejnym spotkaniu to ich rywalki były stroną, która zapisywała na swoje konto więcej punktów.

Najwięcej oczek uzbierał PUKS Trzebinia. Dzięki zwycięstwom w dwóch pierwszych meczach, w ostatnim pojedynku przeciwko Podhalu, trzebiniankom wystarczył zaledwie punkt, aby mogły cieszyć się z tytułu Mistrza Polski.
Obydwa zespoły od początku nie forsowały tempa, a od 46. minuty na boisku można było rozstawić wręcz grilla. Wówczas PUKS Trzebinia zaczął rozgrywać piłeczkę na swojej połowie - tuż przed bramką - i nie oddał jej niż niemal do końca spotkania. Każdy, kto spodziewał się niesamowicie zaciętego pojedynku mógł się czuć lekko zawiedziony, gdyż także Podhale nie wykazywało chęci do gry ani do ataku na rywalki - remis w regulaminowym czasie gry gwarantował im bowiem medal.
Po rozegranej niemal na stojąco III tercji, nadeszła pora na dogrywkę. W tej części meczu gra ponownie nieco się ożywiła, ale żadna z drużyn nie była w stanie przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę. W serii rzutów karnych lepszy okazał się PUKS Trzebinia, który w karnych zwyciężył 2-0, a w całym spotkaniu 2-1.

W ostatnim spotkaniu Energa Gdańsk walczyła o medal z Jedynką Trzebiatów. Wygrana dałaby im brąz i pozwoliła na odesłanie rywala z kwitkiem. Trzebiatowianki jednak konsekwentnie atakowały bramkę rywalek, wygrywając każdą tercję 1-0. Gdańszczankom należy jednak oddać, iż w każdym z meczów oddały bardzo dużą ilość strzałów, ale ku ich nieszczęściu świetnie dysponowane bramkarki, nie pozwalały piłeczce na znalezienie drogi do siatki. Wygrana Trzebiatowa dała im srebro, zaś Energa ponownie zakończyła turniej finałowy bez medalu.

ALL STARS:
Bramkarz - Agata Kownacka (Jedynka Trzebiatów)
Obrońca: Ksenia Słowakiewicz (Podhale Nowy Targ)
Obrońca: Klaudia Rozmus (PUKS Trzebinia)
Atakujący: Karolina Damps (Energa Gdańsk)
Atakujący: Katarzyna Pabis (PUKS Trzebinia)
Atakujący: Agata Arendarczyk (Jedynka Trzebiatów)

MVP: Karolina Rozmus (PUKS Trzebinia)

Zawodnicy All Stars zostali nagrodzeni plecakami firmy Salming.

Wyniki oraz tabela turnieju...

Finał B

W Zbąszyniu odbył się Finał B tegorocznych rozgrywek. Najlepszy okazał się zespół z Kębłowa, który wygrał wszystkie swoje spotkania. Kolejne miejsca przypadły drużynom ze Zbąszynia, Ożarowa Mazowieckiego oraz Ludźmierza, które odpowiednio zapisały na swoim koncie po jednej, dwóch oraz trzy porażki.