MUKS Zielonka po rzutach karnych pokonał w finale Szarotkę Nowy Targ 7-6 i zdobył tytuł Mistrza Polski Ekstraligi seniorów 2013/2014!

Takiego finału chyba nie spodziewał się nikt! Zespoły wzniosły się na szczyty swoich umiejętności i zaprezentowały unihokej na najwyższym światowym poziomie. Po 70 minutach gry na tablicy wyników widniał remis, więc o końcowym sukcesie rozstrzygnęła dopiero seria rzutów karnych.

Początek spotkania należał do Szarotki, ale nie pod względem strzelonych bramek, a otrzymanych kar. Po 7 minutach mieli na swoim koncie już dwie. W 8 minucie po raz pierwszy w tym meczu grę w przewadze MUKS wykorzystał Andrzej Kryński i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Nie doczekaliśmy jeszcze przerwy, a po trafieniach Kacpra Luberdy i Artura Kasperka Worwa Szarotka odrobiła stratę i wyszła na prowadzenie 2-1.

Kolejne 20 minut toczyło się w coraz bardziej napiętej i nerwowej, ale jednocześnie sportowej atmosferze. Obydwie drużyny był zainteresowane przede wszystkim strzelaniem bramek i obnażeniem słabości rywala, dzięki czemu nerwy i sportowa ogresja czyniły widowisko jeszcze bardziej emocjonującym. W 36 minucie Szarotka prowadziła już 4-1 i wydawało się, że przewaga trzech bramek dla tak doświadczonego zespołu jest gwarancją zwycięstwa. Ostatecznie po 40 minutach gry nowotarżanie prowadzili 4-2.

Początek trzeciej części meczu to wymiana ciosów, bramka za bramkę. Szarotka utrzymywała przewagę 3 trafień do 54 minuty, kiedy podczas trwającej już kary Kacpra Luberdy kolejną otrzymał Łukasz Chlebda. Od tego momentu bramki strzelała już tylko Zielonka. Podopieczni Roberta Deski nie oszczędzili osłabionego rywala i w ciągu 28 sekund zdobyli 2 gole, które pozwoliły im na złapanie kontaktu z rywalem. Po upływie 4 minut trafienie dające remis zanotował Adrian Rudnik. Na tablicy widniał wynik 6-6, który nie zmienił się do zakończenia regulaminowego czasu gry.

10 minut przedłużenia także nie przyniosło rezultatu, o zwycięstwie decydowała seria rzutów karnych. W bezpośrednim pojedynku strzelec - bramkarz lepsi okazali się zawodnicy z Zielonki, którzy wygrali 2-1. Radość zwycięstwa pomieszała się jednak z goryczą porażki Szarotki, która nie mogła się pogodzić z faktem, że aż 3 rzuty karne zostały anulowane z powodu cofnięcia piłeczki! W efekcie sędziowie nałożyli aż 3 kary meczowe.

MUKS Zielonka przerwał trwającą od 15 lat dominację zespołów z Nowego Targu. Zdobywając pierwszy w historii klubu tytuł Mistrza Polski stał się jednocześnie pierwszą drużyną spoza Nowego Targu, która odniosła zwycięstwo w najwyższej klasie rozgrywkowej mężczyzn w Polsce.

Po dwóch zawodników z każdej z drużyn zostało wybranych do drużyny ALL STARS: z Szarotki obrońca Michał Dziurdzik i atakujący Łukasz Chlebda, a z Zielonki dwóch atakujących: Mateusz Antoniak i Michał Sieńko