Energa Gdańsk po dogrywce pokonała w finale Podhale Nowy Targ 5-4 i zdobyła tytuł Mistrza Polski Ekstraligi seniorek 2013/2014!

Pierwsza tercja spotkania rozgrywana była dość ostrożnie przez obydwa zespoły. Sporo strzałów, ale tylko jeden trafił do bramki. Świetną akcją w 18 minucie popisała się Julia Jurkowska i wyprowadziła swój zespół na prowadzenie.

Kolejne 20 minut obfitowało w bramki. Ekipa z Nowego Targu najpierw odrobiła straty z pierwszej tercji, a następnie, w przeciągu 3 minut, odskoczyła rywalkom na 2 gole. Gdańszczanki szybko, bo już po 4 minutach odrobiły straty i na tablicy widniał remis.

W 47 minucie Hanna Samson została odesłana na ławkę kar. Nowotarżanki zagrały dobrze w przewadze co zaowocowało bramką Katarzyny Fuły na 4-3. Po 5 minutach Julia Jurkowska ustawiła piłkę kilka metrów od bramki i z rzutu wolnego zdobyła swojego drugiego gola, który dawał Enerdze ponowny remis. Do końca regulaminowego czasu żadna z drużyn nie znalazła sposobu, aby kolejny raz umieścić piłkę w bramce rywalek.

Dogrywka nie trwała długo. Po 3 minutach Anna Szychta strzeliła złotą bramkę, która dała Enerdze piąty tytuł Mistrza Polski! Warto też wspomnieć, że aż 3 zawodniczki z Energi wybrane zostały do ALL STARS sezonu: bramkarz Mariola Szarmach oraz obrońcy Weronika Noga i Hanna Samson.