MMKS Podhale Nowy Targ zajął III miejsce w EuroFloorball Cup 2015. Jest to najlepsza pozycja w historii polskich występów w tych rozgrywkach!

Tegoroczny Puchar Europy odbył się w miejscowości Kieś na Łotwie w dniach od 6 do 10 października. Polskę reprezentował Mistrz Polski kobiet – MMKS Podhale Nowy Targ. Aktualne Mistrzynie wyjechały na Łotwę zaraz po weekendowych spotkaniach z Wicemistrzyniami z Trzebiatowa, nad którymi odniosły dwa pewne zwycięstwa, co przełożyło się na dobry występ w Pucharze.

W pierwszym meczu EFC Mistrzynie Polski zmierzyły się z łotewskimi mistrzyniami z drużyny Rubene. Chociaż Polki objęły prowadzenie w pierwszej tercji, to nie zdołały go utrzymać i w drugiej części Łotyszki doprowadziły do wyrównania. W 52. minucie po doskonałym strzale z rzutu wolnego drużyna Rubene objęła prowadzenie, którego nie oddała już do samego końca, a spotkanie zakończyło się wynikiem 4-3 dla gospodarzy.

W kolejnym spotkaniu, raczej bez historii, dziewczyny z Podhala zmierzyły się z Hiszpankami z CDE El Valle, nad którymi odniosły gładkie zwycięstwo 13-2, co dało im awans do półfinału.

W półfinale zespół z Podhala stanął naprzeciw drużyny Nauka MP, która bez straty ani jednej bramki wygrała swoją grupę. Mecz ten można śmiało określić jako najciekawszy spośród wszystkich spotkań w tegorocznym Pucharze. Tylko Polki zdołały zagrozić Rosjankom na tyle, aby odebrać im zwycięstwo i gdyby nie słabsza pierwsza tercja, w której Podhale straciło aż 4 bramki, to losy tego meczu mogły potoczyć się inaczej. Niestety, brakło czasu na odrabianie strat i nasze Mistrzynie musiały pogodzić się z przegraną 4-5.

Więcej zdjęć z turnieju na naszym profilu na Facebook oraz Flickr

MMKS Podhale Nowy Targ pomimo jednego zwycięstwa i dwóch porażek może swój występ zaliczyć do udanych. Po raz pierwszy w historii występów polskich klubów w europejskich pucharach zajęliśmy miejsce na podium, a dziewczyny pokazały wolę walki do samego końca. Niemal otarły się o finał w spotkaniu z dużo bardziej doświadczoną i utytułowaną drużyną Nauka MP z Rosji, która po raz drugi zwyciężyła w turnieju i dzięki temu kolejny raz będzie miała okazję zagrać w Champions Cup - Pucharze Mistrzów.

The World Games 2017

Najlepszą polską zawodniczką została Katarzyna Fuła, którą wybrano do drużyny All-Stars. Warto zaznaczyć, że w tym gronie jest jedyną zawodniczka niebiorącą udziału w meczu finałowym.