Nasza Reprezentacja Kobiet do lat 19 obecnie przebywa w fińskim Lahti, gdzie już dziś rozpocznie swoje zmagania.

W grupie B przyjdzie nam zmierzyć się kolejno z Finlandią, Norwegią oraz Szwecją. Terminarz meczów przedstawia się następująco: 

 

Już dziś o godzinie 18:00 czasu polskiego skrzyżujemy kije z Finlandią. Poprzednie Mistrzostwa Świata, które odbywały się w Katowicach, nasza Reprezentacja zakończyła na 6. miejscu. Jak będzie w przypadku tego turnieju? 

O swoich wrażeniach przed WFC opowiedziała Katarzyna Słonina, kapitanka Reprezentacji Polski. 

PU: To kolejne Mistrzostwa Świata dla Ciebie, ale pierwsze w roli kapitana. Jak się z tym czujesz?

Jest to wielka duma, że mogłam zostać Kapitanką Reprezentacji Polski, ale również odpowiedzialność. Jestem tu, aby wspierać wszystkie dziewczyny, zarówno te, które są pierwszy, jak i drugi raz na Mistrzostwach Świata, aby dobrze się czuły w tym zespole i na boisku.

PU: Będą to Twoje trzecie juniorskie mistrzostwa. Jak kształtowała się gra Reprezentacji w tych poszczególnych mistrzostwach, na których miałaś okazję być? 

Kadry juniorskie bardzo dużo się zmieniają, ponieważ przychodzą nowe zawodniczki co dwa lata i można zauważyć, że z roku na rok jest coraz większa rywalizacja o miejsce w składzie, możemy też oglądać coraz więcej utalentowanych młodych zawodniczek, co bardzo cieszy. Jeśli chodzi o samą kadrę, to widać, że trenerzy bardzo przykładają się do tego, co robią i do zespołu.

PU: Co według Ciebie jest istotne przed spotkaniem z takimi drużynami jak Finlandia czy Szwecja?

Na pewno gra z takimi zespołami jak Szwecja czy Finlandia nie będzie łatwym zadaniem. Obie te drużyny postawią nas przed dużym wyzwaniem. Będą na pewno grały mocno ofensywnie, my jednak musimy zachować spokój i zagrać to co umiemy. Ważne jest to, aby nie zamknąć się tylko w defensywie, ale wychodzić na boisko też z własnymi pomysłami. Najważniejsze to, żeby być po prostu odważnym w grze. 

Na koniec chciałabym serdecznie zaprosić wszystkich do oglądania, na pewno będą duże emocje. Zapraszamy przed telewizory i zapraszamy do Lahti! 


Z kolei o cele Kadry na MŚ oraz kwestie taktyczne zapytaliśmy trenerkę Reprezentacji Polski Kobiet U19, Annę Raczkowską.

PU: Jakie są nasze główne cele na ten turniej Mistrzostw Świata?

Naszym głównym celem pod względem wyniku jest zdobycie 5. miejsca, które wykazałoby progres zespołu. Poza tym chcemy, aby każdy czuł się wyróżniony i doceniony, będąc częścią zespołu i mając szansę zagrać na najwyższym poziomie, spełniając swoje sportowe ambicje. 

PU: Jakie strategie będziemy stosować, aby maksymalnie wykorzystać nasze mocne strony i zminimalizować słabe punkty w grze przed rozpoczęciem turnieju?

Poprzez zbudowanie formacji zbliżonej umiejętnościami i pomysłem na grę, które w sposób optymalny zrealizują założenia. 

PU: Czy mamy jasno określoną taktykę dla każdego przeciwnika, który może się pojawić w grupie lub w późniejszych fazach turnieju?

Tak. Dokonaliśmy analizy każdego przeciwnika i mamy konkretne założeniam, biorąc pod uwagę potencjał naszego zespołu.

Cały Polski Unihokej trzyma więc kciuki za udany występ naszej Reprezentacji! Wszystkie mecze można oglądać w aplikacji IFF, a wyniki śledzić też na Facebooku oraz Instagramie Polskiego Unihokeja.

Najnowsze wiadomości z Mistrzostw Świata znajdziecie z kolei na stronie https://www.wfclahti2024.fi.


Sponsorem Reprezentacji Polski w Unihokeju jest firma Tempish (TEMPISH Polska) oraz firma CATRINA Puchary.

Wyjazd na MŚ dofinansowano ze środków budżetu państwa z części, której dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki (Ministerstwo Sportu i Turystyki).