Niezmiernie miło nam poinformować, że zbliżające się wrześniowe Eliminacje do Mistrzostw Świata Juniorów do lat 19 odbędą się w Pruszczu!
W dniach 4-8 września 2024 roku Pruszcz, malownicze miasteczko w województwie kujawsko-pomorskim, stanie się areną niezwykłej unihokejowej rywalizacji. Na mocy umowy podpisanej 17 marca 2024 roku z Burmistrzem Miasta Pruszcza, Panem Dariuszem Wądołowskim i Prezesem Polskiego Związku Unihokeja, Panem Januszem Sternickim, to tutaj, na Hali widowisko-sportowej, odbędą się Eliminacje do Mistrzostw Świata Juniorów do lat 19. Wydarzenie to, od początku noszące znamiona czegoś wyjątkowego, zrodziło się z połączenia unihokejowej pasji i zaangażowania lokalnej społeczności w rozwój sportu.
Podpisanie umowy na organizację Eliminacji do MŚ
Od lewej: Przewodniczący Rady Miejskiej Piotr Radecki, Burmistrz Miasta i Gminy Pruszcz Dariusz Wądołowski, Prezes Zarządu PZUnihokeja Janusz Sternicki, dyrektor turnieju eliminacyjnego Artur Nowak
Narodziny unihokeja w Pruszczu sięgają roku 1994, kiedy był on popularną dyscypliną wśród młodzieży szkolnej. Rok 2020 to z kolei początek udziału w oficjalnych rozgrywkach Polskiego Związku Unihokeja, a zarazem data powstania obiektu sportowego przystosowanego do tej dyscypliny. Dzięki niestrudzonemu wysiłkowi założycieli klubu oraz ciężkiej pracy drużyny juniorskiej, Pruszcz z czasem zaczął zyskiwać rozpoznawalność w unihokejowych kręgach.
Nasze zaangażowanie nie umknęło uwadze Zarządu Polskiego Związku Unihokeja, który bardzo pozytywnie zaskoczył nas propozycją organizacji Eliminacji. Zarówno dla mnie, jak i całej społeczności unihokejowej w Pruszczu jest to nie tylko zaszczytne wyróżnienie, ale także dowód uznania za wkład w rozwój tej dyscypliny w regionie - mówi Pan Artur Nowak, założyciel klubu unihokeja w Pruszczu oraz dyrektor turnieju eliminacyjnego.
Pruszcz, wypróbowany już niejednokrotnie w organizacji imprez o randze krajowej, teraz stawia czoła wyzwaniu przyjęcia Eliminacji na poziomie europejskim. Obiekt sportowy w Pruszczu, bardzo dobrze przystosowany do potrzeb zawodów, stanowi solidną bazę dla tego typu wydarzeń. Jednak to nie tylko infrastruktura decyduje o sporym potencjale na sukces takiego przedsięwzięcia.
Miasto Pruszcz
Nadzieje związane z tą imprezą to nie tylko rozwój unihokeja w Polsce, ale także wzrost świadomości o tej dyscyplinie wśród lokalnej społeczności. Liczymy na to, że Eliminacje przyciągną uwagę do Pruszcza jako miejsca atrakcyjnego dla rozwoju unihokeja - zdradza Pan Artur Nowak.
Jednym z największych wyzwań, z jakim organizatorzy muszą się zmierzyć, jest zapewnienie odpowiedniej bazy hotelowej dla uczestników i gości turnieju oraz kwestie logistyczno-transportowe. Zespół organizatorski zakasał już jednak rękawy i ma za sobą pierwsze działania w tym obszarze.
Hala widowiskowo-sportowa Pruszcz
Współpraca z lokalnymi hotelami oraz zaangażowanie Ośrodka Zawisza Bydgoszcz, specjalizującego się w organizacji wydarzeń sportowych, daje nadzieję na skuteczne pokonanie tego wyzwania. Ponadto nieustannie możemy liczyć na pomoc społeczności Polskiego Unihokeja, w tym Zarządu czy pobliskiego klubu unihokeja z Torunia, a także nieocenione wsparcie ze strony lokalnego Samorządu i Burmistrza Pruszcza, Pana Dariusza Wądołowskiego.
Dlatego też jestem przekonany, że zbliżające się Eliminacje do Mistrzostw Świata Juniorów w Unihokeju w Pruszczu to nie tylko sportowe wydarzenie, ale również okazja do pokazania naszej determinacji i zaangażowania jako lokalnej społeczności w rozwój tej pasjonującej dyscypliny. To wszystko sprawia, że z wielką nadzieją podejmujemy to międzynarodowe wyzwanie, chcąc zapewnić wiele niezapomnianych wspomnień z tej unikatowej imprezy młodym unihokeistom z całej Europy - przekonuje dyrektor turnieju eliminacyjnego.
Przypomnijmy, że Eliminacje w Pruszczu odbędą się na początku września br., a jego stawką będzie awans na Mistrzostwa Świata Juniorów 2025, które odbędą się w przyszłym roku (w maju) w Szwajcarii.