Finał II Ligi Seniorów zakończony. Esanok.pl wygrywa turniej Finałowy i tym samym w sezonie 2015/2016 drużyna zagra na zapleczu Ekstraklasy w Polsce. Przedstawiamy, podsumowanie Finału II Ligi.

W pierwszym meczu finałowym Junior Kębłowo podejmował drużynę Floorball Team Rumia. Pierwsza tercja zakończyła się zwycięstwem Juniora 2-0. W drugiej odsłonie zobaczyliśmy tylko jedną bramkę. Tym razem był to gol dla Rumii i po dwóch tercjach było 2-1 dla Kębłowa. Trzecia tercja bardzo wyrównana i aż sześć bramek i Junior odniósł zwycięstwo 5-4.

Drugie spotkanie to pojedynek Sanoka i Kębłowa. Od samego początku spotkania było widać, że to drużyna z Sanoka będzie dyktowała tempo tego spotkania.  Pierwsza tercja zakończyła się zwycięstwem Sanoka 2-0. W drugiej odsłonie Sanok nie poprzestał na strzelaniu bramek i w tej tercji zaaplikował rywalowi aż pięć bramek i po 20 minutach Esanok.pl prowadził już 7-1. W trzeciej odsłonie zawodnicy dalej strzelali. Spotkanie zakończyło się pewnym zwycięstwem Sanoka 9-2.

W trzecim ostatnim meczu emocji nie brakowała jedna i druga drużyna walczyła o każdy centymetr boiska, a stawką meczu był awans do I Ligi na przyszły sezon. Pierwsza tercja dość skromnie wygrana przez Esakon.pl 1-0. W drugiej tercji Floorball Team doszedł do głosu, czego efektem były dwiem bramki i meczu, który przegrywali zrobił się remis 2-2. Trzecia decydująca tercja to dalsze emocje i walka. Więcej sił na końcówce mieli zawodnicy z Sanoka co wykorzystali, strzelając dwie bramki, które dały im drugie zwycięstwo, które dało im upragniony awans do I Ligi na przyszły sezon.

Najlepsza szóstka turnieju:

Najlepszy bramkarz: Rafał Bellwon - Floorball Team Rumia
Najlepsi obrońcy: Michał Leś (Esanok.pl) oraz Kaczanowski Marcin (Floorball Team Rumia)
Najlepsi napastnicy: Zboralski Witold (Junior Kębłowo), Sokołowski Tomasz (Esanok.pl) oraz Zboralski Patryk (Junior Kębłowo)

MVP: Sujkowski Jakub (Esanok.pl)
Nagroda specjalna: Ziomek Dawid (Junior Kębłowo)

Podczas turnieju trwał konkurs, a do wygrania był kij Salming, który powędrował do:  Sokołowski Tomasz (Esanok.pl)

Wypowiedzi zawodników po turnieju Finałowym:

Adam Teca (Floorball Team Rumia): Niestety nie możemy zaliczyć tego turnieju do udanych. Nie zagraliśmy tak jak potrafimy w 100% co nie zmienia faktu, że walczyliśmy i zostawiliśmy na boisku serce. Popełniliśmy kilka błędów, które przeciwnicy wykorzystali. Taki jest sport, raz się wygrywa, raz się przegrywa. Na pewno nie składamy broni i dalej ostro trenujemy, bo już 18 czerwca zagramy w pucharze Toruńskiej Ligi Unihokeja. Co do spraw organizacyjnych to turniej naprawdę bardzo dobrze przygotowany. Super nagrody, atmosfera i piękna hala. Wielki szacun. Korzystając z okazji w imieniu swoim i całej drużyny chciałem podziękować  organizatorom, i wszystkim ekipom za miło spędzoną sobotę. Drużynie z Sanoka życzę sukcesów na parkietach I ligi.

Michał Leś (Esanok.pl): Co do organizacji turnieju - kiedy dowiedzieliśmy się, że organizację turnieju finałowego o awans do I ligi przyznano drużynie Junior Kębłowo nie byliśmy zbytnio zadowoleni. Chcieliśmy mieć możliwość zaproszenia drużyn do Sanoka, żeby ta fantastyczna dyscyplina sportu miała możliwość rozwoju również na Podkarpaciu. Ale przyjęliśmy decyzję Związku ze spokojem, w nadziei, że turniej okaże się dla nas zwycięski i w przyszłym sezonie będziemy mogli oglądać unihokej na dobrym poziomie pierwszoligowym właśnie w Sanoku. Co do samego turnieju, który odbywał się w Rakoniewicach możemy śmiało powiedzieć, że wszystko było dopięte na ostatni guzik, hala i nawierzchnia pierwsza klasa, z przyjemnością się rozgrywało te spotkania na takim obiekcie. Również jesteśmy bardzo zadowoleni z nagród i odznaczeń dla zawodników i samych drużyn. Nieskromnie powiem, że przyjemnie było wracać do Sanoka prawie 700 km mając świadomość, że nasz zawodnik został MVP turnieju, 2 zawodników znalazło się w pierwszej 5 turnieju no i sam puchar za zwycięstwo znalazł się w naszych rękach. Co do poziomu sportowego, każda z drużyn prezentowała dobry poziom, i nie przez przypadek to właśnie te 3 drużyny mierzyły się ze sobą w turnieju o awans. Każdy mecz obfitował w ostre, bezpardonowe zagrania, nikt nie odpuszczał przeciwnikowi i walczył do upadłego. Nasza drużyna zostawiła serce na boisku, co przyniosło efekt!

Rafał Bellwon (Floorball Team Rumia): Niestety turnieju finałowego nie możemy zaliczyć do udanych z racji obu przegranych meczów. Cieszyć może to, że potrafiliśmy się podnieść w szybko straconych bramkach i doprowadzać do remisów w obu meczach co jednak nie zakończyło się korzystnymi dla Nas wynikami. Oba mecze z Naszym udziałem były zacięte i myślę, że dostarczyliśmy emocji kibicom zasiadającym na trybunach. Jest to dla Naszej drużyny cenna nauczka na przyszłość i wyciągniemy na pewno z tych porażek wnioski żeby w przyszłości popełniać mniej błędów i wygrywać mecze a co za tym idzie wywalczyć awans do pierwszej ligi. Chcielibyśmy podziękować miastu Rumia, które wspiera sport, Starostwu Powiatowemu w Wejherowie oraz gospodarzom turnieju, którzy stanęli na wysokości zadania i zorganizowali świetny turniej. Gratulujemy drużynie z Sanoka zwycięstwa i życzymy powodzenia w przyszłym sezonie w rozgrywkach pierwszej ligi.

Tekst i zdjęcia: Patryk Kaczmarek