PROTOKÓŁ Z POSIEDZENIA ZARZĄDU
POLSKIEGO ZWIĄZKU UNIHOKEJA Z DN. 04.03.2024 R.

Osoby obecne z Zarządu:

Janusz Sternicki - Prezes Zarządu
Hanna Samson
Paweł Ludwichowski
Marek Chomnicki
Tomasz Wojciechowski

Obecni zaproszeni goście:

Piotr Różański (Wydział Gier i Dyscyppliny)
Mirosław Michan (Wydział Sędziowski)
Artur Nowak (członek Komisji Rewizyjnej)

 1. Zatwierdzenie porządku obrad
  Porządek obrad został zatwierdzony.
 2. Rozliczenie eliminacji do Mistrzostw Świata Mężczyzn oraz turnieju Polish Cup 2024 
  Marek Chomnicki przedstawił rozliczenia finansowe eliminacji do Mistrzostw Świata Mężczyzn (Łochów) oraz turnieju Polish Cup 2024 (Nowy Tomyśl, Zbąszyń). Ostateczny bilans eliminacji wyszedł ujemny, Polish Cup 2024 dodatni. 
 3. Rozpatrzenie odwołania I LO UKS Floorball Gorzów Wlkp.
  W związku z wpłynięciem pisma odwoławczego do orzeczenia WGiD w sprawie wykluczenia drużyny z Gorzowa Wielkopolskiego z rozgrywek, Prezes Janusz Sternicki przedstawił sytuację klubu. Wyjaśnienia dotyczące zastosowanych paragrafów przedstawił Przewodniczący WGiD. Sprawę tę poddano pod dyskusję a następnie pod głosowanie w formie zdalnej. .
 4. Standardy Ochrony Małoletnich
  Janusz Sternicki zwrócił uwagę na konieczność przygotowania wyżej wymienionego dokumentu oraz jego wprowadzenie przed nowym sezonem.
 5. 3x3 turniej eliminacyjny
  Jako organizatora turnieju eliminacyjnego mężczyzn do Mistrzostw Świata 3x3, które odbędą się w Lahti (maj 2024) wyłoniono klub AZS PŁ Cochise Burger Łódź. Zwrócono się z prośbą do Wydziału Sędziowskiego o przygotowanie zarysu zasad i przepisów gry 3x3.
 6. Wolne głosy

 

 

 • Marek Chomnicki przedstawił aktualizację strategii marketingowej, przygotowanej przez zespół marketingowych. Odbyło się spotkanie z przedstawicielami TVP Sport i ustalono wstępnie warunki współpracy przy transmisji Mistrzostw Świata Mężczyzn Malmo 2024. Obecnie trwa poszukiwanie sponsorów, którzy chcieliby wesprzeć koszty związane z pozyskaniem praw do transmisji w zamian na ekspozycję loga podczas transmisji oraz na strojach kadry.
 • Janusz Sternicki przedstawił notatkę ze spotkania z Okręgowymi Związkami Sportowymi, które odbyło się 21 lutego.  W ramach spotkania omawiany był system rozgrywek 2025-2028 oraz system licencjonowania zawodników, trenerów oraz sędziów.
  Powołany został zespół w sprawie ustalenia rozwiązań regulaminu młodziczek/młodzików. Przewodniczącym zespołu wyznaczono Pawła Ludwichowskiego, który odpowiedzialny będzie za spotkanie z okręgami.
  Kontynuowana w przyszłości będzie dyskusja nad kolejnymi zagadnieniami: rozwój istniejących oraz powstawanie nowych okręgowych związków, kadry wojewódzkie, współpraca z PZUnihokeja oraz wojewódzkimi SZZ, promocja dyscypliny.
 • Tomasz Wojciechowski zaproponował wprowadzenie w sezonie 2023/2024 do systemu rozgrywek w kategorii junior młodszy/juniorka młodsza Mistrzostw Polski 3x3 Rozgrywki prowadzone będą przez okręgowe związki sportowe jako osobna konkurencja zaś za organizację turnieju finałowego odpowiadałby Polski Związek Unihokeja. Do tej konkurencji wprowadzony zostanie osobny system licencjonowania zawodników i zawodniczek, co pozwoli mniejszym Klubom uczestniczyć równocześnie w rozgrywkach 5+1 w innych Klubach. Konkurencja ta w kolejnych latach zostanie wprowadzona do Systemu Sportu Młodzieżowego Ministerstwa Sportu i Turystyki.
 • Tomasz Wojciechowski zaproponował wprowadzenie przepisu w kat młodzik i młodziczka o awansie do rozgrywek centralnych tylko drużyny  grającej w swoim wojewódzkim okręgu. Drużyny spoza województw organizujących rozgrywki nie mają możliwości awansu do dalszych rozgrywek. Przepis ma na celu wymuszenie powstania nowych Okręgowych Związków Unihokeja a w konsekwencji w kolejnych latach wprowadzenie półfinałów Mistrzostw Polski lub rozgrywek strefowych pomiędzy województwami w tej kategorii wiekowej.
 • Polski Związek Unihokeja planuje ogłosić kurs instruktora unihokeja, poddano pod dyskusję cenę kursu i ustalono, że koszt kursu wynosić będzie 1000 zł.
 • Mirosław Michna przedstawił preliminarz kosztyów sędziowskich na Super Finał 2024.   • Reprezentacja Mężczyzn 3v3
 • Reprezentacja Kobiet 3v3
 • Reprezentacja kobiet U19
 • Ekstraliga Unihokeja Mężczyzn
 • Ekstraliga Unihokeja Kobiet
poprzednie następne pokaż wszystkie