PROTOKÓŁ POSIEDZENIA ZARZĄDU

POLSKIEGO ZWIĄZKU UNIHOKEJA Z DN. 04.10.2024 R.

Obecni:

Sternicki Janusz – Prezes Zarządu
Chomnicki Marek - Zarząd
Wojciechowski Tomasz - Zarząd
Ludwichowski Paweł – Zarząd
Samson Hanna - Zarząd

Zajdziński Bogdan – Wydział Szkolenia
Mirosław Michna – Wydział Sędziowski
Piotr Różański – Wydział Gier i Dyscypliny
Maciej Bogdański – Komisja Zawodnicza

1. Zatwierdzenie porządku obrad

Porządek obrad został zatwierdzony.

2.Podsumowanie Eliminacji do Mistrzostw Świata Mężczyzn U-19 w Pruszczu 

a) Sprawozdanie merytoryczne

Bogdan Zajdziński przedstawił sprawozdanie merytoryczne po Eliminacjach w Pruszczu. Omówiono możliwe przyczyny porażki, jaką był brak awansu do Mistrzostw Świata. Zwrócono uwagę na konieczność wprowadzenia zmian w kadrze U19. Jedną z propozycji jest wsparcie trenera nową osobą. Odnotowano z aprobatą zaangażowanie trenera Marcina Łęckiego, jakie wkłada w prowadzenie drużyny oraz poprawę atmosfery w kadrze.

b) Sprawozdanie finansowe

Marek Chomnicki zestawił koszty organizacji Eliminacjami w Pruszczu. Znaczną część kosztów pochłonęły transporty. Brak jeszcze informacji, jaką kwotą dofinansuje te zmagania sportowe Ministerstwo Sportu i Turystyki.

3. Kadry Narodowe

a) Sytuacja w Kadrze Kobiet

Po kilku miesiącach poszukiwań wyłoniono pierwszego szkoleniowca Kadry Kobiet. Został nim szwedzki trener – Mikael Jeppsson. Obecnie trwają działania organizacyjne do turnieju eliminacyjnego we Włoszech w lutym 2025 r..

b) Przygotowanie do Mistrzostw Świata w Malmo

Janusz Sternicki poinformował, że środki finansowe na tę imprezę są zapewnione i trwają działania mające na celu organizację wyjazdu (dokonano rezerwacji biletów lotniczych, noclegu i wyżywienie). W celu sprawdzenia formy przed nadchodzącymi Mistrzostwami Świata w Szwecji Reprezentacja Mężczyzn weźmie udział w turnieju 6 Narodów w Nowym Tomyślu.

6. Przygotowania do turnieju 6 Narodów

Informacje na temat przygotowań do turnieju przedstawił Marek Chomnicki. Ze względów organizacyjnych turniej został przeniesiony z Wolsztyna do Nowego Tomyśla. Wszystkie sześć drużyn potwierdziło swój przyjazd. Jedną z trudności było zapewnienie obsady sędziowskiej.

5. Realizacja programu Polskiej Akademii Unihokeja

Tomasz Wojciechowski poinformował, że realizacja programu Polskiej Akademii Unihokeja przebiega zgodnie z planem. Dokonano naboru trenerów, dla których zorganizowane zostało szkolenie w Pruszczu. Niebawem odbędą się turnieje dla młodzieży w Zielonce i Liskowie. Przekazano również sprzęt sportowy, m.in. bandy do klubów w Zielonce i w Liskowie.

6. Wybory nowej Komisji Zawodniczej

Podczas przeprowadzonego spotkania online z kapitanami drużyn uczestniczących w rozgrywkach Ekstraligi Mężczyzn i Kobiet (27.09.2024) został wyłoniony nowy skład Komisji Zawodniczej: Maciej Bogdański – przewodniczący, Weronika Grądzka – zastępca przewodniczącego, Zuzanna Krzywak – sekretarz oraz Robert Krawczyk – członek.

7. Rozgrywki 2024/2025 – obecna sytuacja

Piotr Różański poruszył kwestię dotyczącą wymaganych uprawnień wobec trenerów prowadzących kategorię młodzików. Zwrócił uwagę na konieczność organizacji kursu asystenta instruktora w trakcie lub przed wystartowaniem rozgrywek młodzików. Następnie przedyskutowano, w jakim systemie powinien zostać rozegrany finał juniora młodszego. Ustalono termin finału młodzika: 26-27.04. 2025 r.

Komisja zawodnicza poruszyła kwestię przesunięcia obu terminów półfinałów Ekstraligi Mężczyzn i Kobiet oraz terminu Superfinału. Zaproponowano aby półfinał nr 2 oraz ew. 3 odbyły się w terminie 26-27.04.2025 r., a Superfinał odbyłby się w terminie 10.05.2025 r.

8. Wybory nowych władz Międzynarodowej Federacji Unihokeja – grudzień 2024

W grudniu odbędą się wybory do Międzynarodowej Federacji Unihokeja. Żaden z członków zarządu nie zdecydował się na zgłoszenie swojej kandydatury do władz IFF.

9. Kontrola ZUS

Informacje nt. kontroli przedstawił Marek Chomnicki. Audyt dotyczył rachunków za rok 2022. Wykazał kilka uchybień formalnych. Należy dokonać korekty w związku z błędnym naliczeniem składek osobom będącym na urlopie bezpłatnym.

10. Program „IFF Floorball: Fit for future (4F)”

a)   Podsumowanie ewaluacji 2024

Koordynatorem programu jest Marek Chomnicki. Na plus podkreślono rozwinięcie struktur unihokeja w okręgach - przybyło okręgowych związków.  

b)   Spotkanie w Pradze 11-13 października

W spotkaniu będzie uczestniczył Marek Chomnicki. Program cieszy się dużym zainteresowaniem wśród innych krajów.  

c)   Kierunek rozwoju PZUnihokeja w kolejnych latach

Ze statystyk wynika, że w najbliższym czasie należy się skupić na aktywnościach z poziomu trzeciego m.in. na strategii SMART.

d) Spotkanie online z przedstawicielem niemieckiego związku unihokeja (23 października, 21:00)

Spotkanie zaplanował Marek Chomnicki, w związku z ciekawymi kierunkami rozwoju niemieckiej federacji unihokeja. Będzie to też możliwość wymiany dobrych doświadczeń między różnymi federacjami.

11. Sprawy różne

  • Prezes Janusz Sternicki poruszył temat trzydziestolecia polskiego związku unihokeja i nagrodzenia osób, które przyczyniły się do rozwoju naszej dyscypliny. Wskazał na potrzebę wypracowania formuły wydarzenia.
  • Przedstawił pomysł, aby nowe okręgi, które są w stanie rejestracji dostałyby koordynatora, który byłby odpowiedzialny za nabór zespołów, organizację turniejów.
  • Marek Chomnicki omówił propozycje zmian w kalendarzu rozgrywek międzynarodowych, których przyczyną jest zbyt duży natłok imprez sportowych.  Modyfikacja powodowałaby, że Mistrzostwa Świata odbywałyby się, co cztery lata. 
  • Mirosław Michna podsumował działania wydziału sędziowskiego. Na etapie ukończenia są przepisy do gry unihokeja w formacie 3vs3. Zakończenie szkoleń sędziowskich zaplanowane jest na październik bieżącego roku. Liczba sędziów plasuje się na poziomie osiemdziesięciu.