Pierwszy raz w historii turniejów Polish Cup, w edycji 2023 uczestniczyć będzie aż 8 zespołów! Swoją obecność w Polsce, poza drużynami znanymi z przeszłości, pierwszy potwierdziły drużyny Szwecji i Finlandii! 

W związku z epidemią COVID-19 turnieje Polish Cup nie odbyły się zarówno w roku 2021, jak i 2022. Edycja 2023 będzie najsilniej obsadzonym turniejem w całej jego historii. Rywalizacja będzie toczyć się w Nowym Tomyślu oraz Zbąszyniu, a 8 drużyn będzie podzielonych na 2 grupy. 

Grupa A
1. Szwecja
2. Szwajcaria
3. Dania 
4. Polska

Grupa B
1. Finlandia
2. Czechy
3. Słowacja
4. Niemcy

- Bardzo cieszę się, że udało nam się potwierdzić obecność zarówno Szwedów, jak i Finów. Dzięki ich uczestnictwu nasz turniej będzie mógł ugościć 4 najlepsze reprezentacje narodowe na świecie! Jestem przekonany, że będzie to doskonałe widowisko zarówno dla kibiców, jak i doskonała lekcja unihokeja dla wszystkich pozostałych uczestników. Serdecznie wszystkich zapraszam, bowiem okazji, aby zobaczyć te 4 drużyny jednocześnie w naszym kraju, nie ma zbyt wiele - mówi Marcin Rudziński, Sekretarz Generalny Związku. 

W fazie grupowej (2-4.02.2023) zespoły będą grać systemem każdy z każdym. Na niedzielę (5.02.2023) zaplanowane zostały mecze o miejsca finałowe turnieju. 

Szczegółowy harmonogram oraz przydział hal sportowych zostanie podany w późniejszym terminie.