Polish Open coraz bliżej... przed nami już tylko nieco ponad tydzień do rozpoczęcia największego turnieju unihokeja w Polsce w tym roku! Kontynuujemy naszą serię zapowiedzi imprezy, która odbędzie się w Katowicach i tym razem zapraszamy do przeczytania wywiadu z trenerem Reprezentacji Polski.

Fot. Vladimir Hovac - IFF Flickr


Katowice, 2-5 września 2021

Polska na poprzednim, 7. Polish Open, zajęła 4. miejsce, ustępując Słowacji, z którą w bezpośrednim starciu przegrała dopiero po rzutach karnych. Spotkania z Czechami i Szwajcarami padły łupem wyżej notowanych przeciwników, ale już na kolejnej międzynarodowej imprezie - Eliminacjach do Mistrzostw Świata 2020 - Polacy udowodnili, na co ich stać. W Danii nasi Reprezentanci rozegrali dobre zawody ze wicemistrzami Świata - Szwedami (mimo porażki, momentami naprawdę dobra postawa zespołu i bramki przedniej urody) i świetne spotkanie z wyżej notowaną Estonią, z którą zwycięstwo zapewniło nam awans na czempionat globu w Helsinkach.

WFC 2018 - Thailand v PolandTrenerzy: Libor Hrcek i Jan Holovka / Fot. Martin Flousek - IFF Flickr

>>> ZDOBĄDŹ WEJŚCIÓWKĘ NA MECZE. ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA! <<<

Teraz przed Polską jeden z dwóch turniejów, będących na ostatniej prostej przygotowań do Mistrzostw Świata. Doskonała okazja, by sprawdzić aktualną formę i dyspozycję graczy z szerokiej Kadry, których cele są naprawdę ambitne. Co o zbliżającym się wydarzeniu w Katowicach myśli czeski trener Reprezentacji Polski - Jan Holovka? Zapraszamy do lektury!

 

Redakcja polskiunihokej.pl: Reprezentacja Polski Mężczyzn turniejem Polish Open rozpoczyna ostatnią prostą przygotowań do MŚ w Helsinkach. Jakie są cele na ten turniej?

Jan Holovka (trener Reprezentacji Polski): Polish Open to nie ostatni etap przygotowań do Mistrzostw Świata 2020. Czeka nas jeszcze Turniej 6 Narodów w Trenczynie. Polish Open i Turniej 6 Narodów to dwie imprezy, podczas których chcemy zobaczyć w grze wszystkich zawodników szerszej reprezentacji.

Zdecydował się Pan na powołanie 23 zawodników, w tym 2 bramkarzy i 21 graczy z pola. Czy to grono, które jest już pewne gry na MŚ 2021?

W szerokim składzie mamy 34 zawodników, których będziemy stopniowo nominować do obu turniejów przygotowawczych, a następnie wybierzemy ostateczny skład na Mistrzostwa Świata.

2020 WFCQ EUR1 -  Poland v EstoniaEliminacje MŚ, mecz Polska - Estonia / Fot. Nikolaj Richelsen - IFF Flickr

W Katowicach przyjdzie Wam się mierzyć z wyżej notowanymi Czechami i Szwajcarią, a także ze Słowacją. Jak ważna jest gra z tak mocnymi rywalami?

Nie czeka nas nic łatwego, ale granie z drużynami ze światowej czołówki (TOP 4 na świecie) nie zdarza się codziennie. Wierzę, że nasi zawodnicy będą chcieli pokazać się w jak najlepszym świetle i dać z siebie wszystko we wszystkich pojedynkach. Dodatkowo zobaczenie tak jakościowych drużyn będzie świetną reklamą dla całego polskiego unihokeja.

>>> ZDOBĄDŹ WEJŚCIÓWKĘ NA MECZE. ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA! <<<

Mówi się, że gra u siebie dodaje skrzydeł. Dodatkowo Katowice to miejsce, w którym często odbywają się zgrupowania Kadry Mężczyzn. Ma to dla Was duże znaczenie?

Głęboko wierzę, że granie u siebie i pełne trybuny widzów pomogą nam osiągnąć najlepszy możliwy wynik.

2020 WFCQ EUR1 - Poland v EstoniaEliminacje MŚ, awans Polski na czempionat globu / Fot. Nikolaj Richelsen - IFF Flickr

Czego spodziewa się Pan więc po organizacji i kibicach? Wiemy, że obowiązywać będą limity, ale udział fanów w turnieju będzie możliwy.

Mocno wierzę w to, że sytuacja epidemiczna się nie zmieni i mecze będą się odbywać z udziałem publiczności. Żadna drużyna nie chce grać przed pustymi trybunami, tym bardziej u siebie.

Na koniec zapytam o potencjał naszego zespołu oraz co będzie największym wyzwaniem podczas tego turnieju?

Trzeba przyznać, że ten turniej to nasza pierwsza wspólna akcja reprezentacyjna w 2021 roku. Celem jest rozgrywanie meczów na wysokim poziomie, cieszenie się dobrą jakościowo grą i zdobycie jak największego doświadczenia.

>>> ZDOBĄDŹ WEJŚCIÓWKĘ NA MECZE. ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA! <<<


Polish Open już wkrótce! Zapraszamy!

> Szczegółowe informacje dotyczące turnieju

Organizatorem wydarzenia są: Polski Związek UnihokejaMiasto Katowice oraz UKS 23 Gladiator Katowice

Patronat medialny nad imprezą sprawuje: Telewizja TVS

Sponsorami i partnerami turnieju są: OberibaArgument Projekt i DrukTEMPISHMOSiR KatowiceExtreme SoundDomino's Pizza


Dodatkowe informacje

Wszelkie dodatkowe informacje (takie jak prezentacja składów drużyn, wywiady z trenerami czy newsy "na żywo" w trakcie turnieju) dotyczące imprezy będą publikowane za pośrednictwem oficjalnych kanałów medialnych Polskiego Związku Unihokeja:

Strona www;
Facebook;
Instagram.