W pierwszym meczu MŚ do lat 19 w Kanadzie (Halifax) Polacy pokonali USA 10:3.

Już od pierwszych minut meczu zarysowała się przewaga Polaków, ale Amerykanie nie dawali za wygraną. Na bramkę Nikodema Gawrońskiego z 3. minuty odpowiedział Aleksi Huttunen w 12. minucie. To był jednak ostatni akt walki o korzystny wynik po stronie naszych rywali. Znakomite 2 minuty (między 17. a 18.) Polaków dały im aż 3 trafienia i pewne prowadzenie 4:1 po pierwszej odsłonie.

W drugiej tercji nasi zagrali jeszcze pewniej, choć wciąż widać było w naszej grze kilka mankamentów, głównie w dokładnym rozegraniu piłki. Mimo to, Amerykanie nie zagrozili poważnie naszej bramce aż do gry w przewadze, którą wykorzystali w 28. minucie. Ten gol nie wpłynął szczególnie na wynik, ponieważ wcześniej nasza Reprezentacja zdobyła dwie, a po straconej bramce kolejne dwie bramki, które po dwóch częściach gry dawały nam wysokie prowadzenie 8:2.

A04I6980

Początek ostatniej odsłony (45. minuta) to ten sam błąd Polaków, czyli "złapanie" kary i gol stracony w osłabieniu. Na szczęście - jak się później okazało - był to ostatni raz, gdy Amerykanie trafili między słupki polskiej bramki. Dodać należy, że w całym meczu pomógł w tym Dominik Piątyszek, pewnie łapiący większość piłek, wybrany potem najlepszym graczem meczu w polskim zespole. Jego koledzy z drużyny przed końcowym gwizdkiem w 54. i 56. minucie zdobyli jeszcze 2 trafienia, które ustaliły wynik spotkania (10:3).

Video-wywiad po meczu z Dominikiem Piątyszkiem:

Nie spodziewaliśmy się tak wysokiej wygranej. Nigdy nie lekceważymy przeciwnika. Cały czas staraliśmy się grać na najwyższych obrotach, dlatego wynik odzwierciedla nasza grę. Zwycięstwo w pierwszym meczu daje nam siłę i silniejszą motywację na dalsze spotkania. Taka wygrana jest więc bardzo ważna. Ten mecz nie należał do najlepszych w naszym wykonaniu i musimy jeszcze trochę popracować nad spokojem podczas rozgrywania, natomiast jestem zadowolony z gry obronnej. Przed kolejnymi starciami musimy jednak wyeliminować często popełniane błędy - powiedział po meczu MVP spotkania, Dominik Piątyszek.

Skrót meczu:

Nigdy nie można spodziewać się wysokiej wygranej. Przede wszystkim celem na to spotkanie było zwycięstwo. Rozpoczęliśmy Mistrzostwa dobrym akcentem i z tego należy się cieszyć. Morale u zawodników są pozytywne, co napawa optymizmem przed następnym spotkaniem. Jesteśmy zadowoleni z tego, że zawodnicy pomimo rangi imprezy i stresu, zagrali na dobrym poziomie. Wydaje mi się, że gra w osłabieniu wymaga poprawy, ale to już będziemy ustalać przy przygotowaniach do następnego meczu, który już jutro z Japonią o godz. 13:00 czasu miejscowego - dodał Mateusz Antoniak, Team Manager Kadry Narodowej U19.

A04I7254

Nie wiedzieliśmy, czego dokładnie spodziewać się po drużynie z USA, ponieważ mieliśmy do analizy głównie ich sparing z Nową Zelandia. Byliśmy na tym meczu i mało można było wyciągnąć elementów, na które mamy się przygotować. Wydaję mi się, że tak pewne zwycięstwo jest bardzo ważne, ponieważ wpływa ono dobrze na drużynę, a gdy strzela się tyle bramek w pierwszym meczu to wiemy, że możemy robić to również w następnych. Jestem zadowolony z każdego zawodnika z drużyny. Każdy zagrał dobry mecz. Jest się jeszcze do czego "przyczepić", ale postaramy się wyciągnąć wnioski z tego spotkania i wyeliminować błędy, które popełniliśmy - świadomie i mądrze podsumował kapitan polskiej drużyny, Dawid Szefner.

CAŁA GALERIA ZDJĘĆ:
2019 WFC MU-19  Poland v USA

Kolejny mecz MŚ, z Japonią, już dzisiaj o godzinie 18:00 czasu polskiego. Zapraszamy do oglądania do na żywo na kanale IFF Channel 1 w serwisie YouTube - TUTAJ.

USA MU19 1 0 0 1 3-10 0

Śledź poszczególne mecze, statystyki i tabele, a także typuj wyniki i zgarniaj nagrody w aplikacje IFF Events!

Zapraszamy również do wzięcia udziału w typowaniu wyników MŚ 2019 w Halifax. Wystarczy zainstalować aplikację IFF Events i wybrać z listy wydarzeń "Men's U19 World Floorball Championships 2019". Na początku można wybrać swoje ulubione zespoły, dzięki czemu będziemy otrzymywali powiadomienia NA ŻYWO o zmianie wyniku w spotkaniach danej drużyny. Aby wybrać POLSKĘ, należy rozwinąć menu po lewej stronie i kliknąć "B Division". Dzięki aplikacji możemy również śledzić wszystkie wyniki na żywo oraz pełne tabele i statystyki całych Mistrzostw.

Aplikacja jest do pobrania w AppStore oraz Google Play.

Polacy w Halifax

Zapraszamy do śledzenia stron Polskiego Związku Unihokeja (www, Facebook, Instagram). Na naszej stronie internetowej będziemy tworzyli artykuły po każdym dniu występów Polaków na MŚ w Kanadzie. Na Facebook'u możecie oczekiwać grafik z wynikami meczów, z kolei na Instagramie bezpośredniej relacji z wyjazdu do Kanady, prowadzonej przez naszych Kadrowiczów.

@pzunihokeja

pzunihokeja.pl

Więcej informacji na oficjalnych stronach Mistrzostw Świata Juniorów 2019 - Halifax (Kanada):