MMKS Podhale Nowy Targ zwyciężył w finale Mistrzostw Polski Juniorek Starszych i został Mistrzem Polski sezonu 2017/2018!

W turnieju finałowym rozgrywanym w Mrzeżynie udział wzięły drużyny MMKS Podhale Nowy Targ, PUKS Trzebinia, MLUKS SUS Travel Jedynka Trzebiatów oraz Interplastic Olimpia Osowa Gdańsk. Pierwszego dnia rywalizacji rozegrane zostały mecze półfinałowe, w których zwycięzcy turniejów półfinałowych zmierzyli się z zespołami, które w tych turniejach zajęły II miejsca.

W pierwszym półfinale PUKS Trzebinia rywalizował z Interplastic Olimpią Osowa. Do 30 minuty wydawało się, że spotkanie pod kontrolą ma drużyna prowadzona przez Pawła Ludwichowskigo, która prowadziła 4-1. Wówczas do głosu doszły zawodniczki z południa Polski, które zaczęły odrabiać straty. Jeszcze przed przerwą zdobyły bramkę na 2-4. Prawdziwy atak zaczął się w ostatniej odsłonie, w której podopieczne Pawła Raja zaaplikowały rywalkom 3 trafienia i ostatecznie po niezwykle ciekawej końcówce zwyciężyły 5-4.

Gdańsk - Trzebinia

W drugim półfinale MMKS Podhale wysoko pokonało Jedynkę Trzebiatów, choć początek spotkania nie wróżył takiego obrotu spraw. Wynik spotkania otworzyła Patrycja Hliwa (Jedynka Trzebiatów), ale już po 20 minutach gry Podhale prowadziło 7-2! Początek drugiej odsłony to znów szybkie trafienie gospodyń, na które jednak podhalanki odpowiedziały kolejnymi 5 trafieniami. Ostatnia tercja to powrótka drugiej z wynikiem 5-1 dla Podhala oraz ostatecznym zwycięstwem 17-4.

Trzebiatów - Podhale

W drugim dniu rozgrywek nie brakowało emocji w meczu o brąz. Rywalizacja pomiędzy Jedynką Trzebiatów i Interplastic Olimpią Osowa ponownie przyniosła wiele nieoczewkiwanych zwrotów akcji, pięknych bramek oraz ostrej gry. Regulaminowy czas gry, w którym świetnym pościgiem popisały się zawodniczki z Gdańska zakończył się remisem. W kluczowym momencie spotkania - na początku dogrywki - główną rolę zaczęła odgrywać opieka medyczna, która raz po raz pomagała leżącym na boisku zawodniczkom. Gdy w 61:50 na boisku po zderzeniu głowami leżały dwie, niepodnoszące się długo zawodniczki obu zespołów część kibiców wstrzymała oddech. Na szczęście groźnie wyglądające zdarzenie nie miało dalszych przykrych konsekwencji. Minutę później piłeczkę na własnej połowie przejęła Zuzanna Krzywak, która pięknym rajdem ominęła wszystkie rywalki i wyłożyła "na pustaka" do Magdaleny Kaczanowskiej. To trafienie zapewniło zwycięstwo 5-4 oraz brązowy medal dla MLUKS SUS Travel Jedynka Trzebiatów.

Gdańsk - Trzebiatów

Spotkanie finałowe miało bardzo podobny przebieg jak spotkanie Podhala z dnia poprzedniego. Trenowane przez Arkadiusza Pysza zawodniczki bardzo szybko przejęły inicjatywę i uzyskały pewny wynik. Na pierwsze trafienie Trzebini przyszło czekać aż do 33. minuty, gdy Podhale na swoim koncie miało już 9 trafień! Druga połowa spotkania to równie pewna gra podhalanek, które ostatecznie zwyciężyły 14-4 i zdobyły tytuł Mistrza Polski Juniorek Starszych 2017/2018!

Wiedzialem, że zespół jest w formie i dziewczyny stać na zwycięstwo. Nie spodziewałem się jednak, że te zwycięstwa będą tak wysokie. Gratuluję całej drużynie i powoli już czekamy na Super Finał Unihokeja 2018. Tam też powalczymy - powiedział po turnieju kierownik drużyny Podhala Włodzimierz Mamak.