W drugim spotkaniu na 6. Polish Open Polacy ulegli Słowakom 4:8 i jutro o godzinie 8:00 zmierzą się w meczu o 5. miejsce z Reprezentacją Niemiec.

Polacy w pierwszej tercji wyszli na zespół słowacki agresywnie , ale ofensywne założenia taktyczne zburzył nieco pierwszy gol dla naszych południowych sąsiadów, strzelony po zamieszaniu podbramkowym. Odpowiedź naszych zawodników była jednak natychmiastowa, bowiem już 46 sekund później było 1:1. Niestety potem polska defensywa się pogubiła i do końca tej tercji straciła jeszcze pięć bramek.

W drugiej odsłonie gra obronna naszych graczy wyglądała już zdecydowanie lepiej. Zmianie uległy także składy poszczególnych piątek. To wszystko przyniosło zamierzony efekt, czyli drugą bramkę dla naszej Reprezentacji, zdobytą przez Łukasza Chledę w 31. minucie spotkania. Słowacy odpowiedzieli w drugiej tercji jeszcze kilkoma akcjami, ale do końca tej części gry dobrze spisywała się nasza defensywa.

DSC_0052

Początek trzeciej tercji był bardzo aktywny ze strony Polaków, a sfinalizowany został fantastyczną bramką z powietrza Michała Kozubala. Przez chwilę po trzeciej bramce Reprezentacja Polski złapała wiatr w żagle, ale nadzieje na korzystny rezultat prysły z momentem straty siódmej bramki w 52. minucie meczu. Później oba zespoły zdobyły jeszcze po jednym golu i ostatecznie ostatnie spotkanie grupy B zakończyło się wynikiem 4:8 dla Reprezentacji Słowacji.

Polska - Słowacja 4:8 (1:6, 1:0, 2:2)

0:1 - L. Gal (M. Kosco) - 05:15
1:1 - M. Antoniak (Michał Sieńko) - 05:51
1:2 - P. Heles (F. Conka-Skyba) - 14:04
1:3 - L. Gal (R. Turiak) - 14:25
1:4 - M. Dudovic (M. Kubovic) - 14:47
1:5 - L. Rezanina (V. Komacka) - 18:14 /5 na 4/
1:6 - L. Ujhelyi (M. Krocko) - 19:52