Czesi w pierwszym półfinale 6. Polish Open pokonali Norwegów 6:2 i zapewnili sobie awans do finału turnieju.

Już od początku spotkania widać było stawkę meczu i to, że spotkały się dwie klasowe drużyny. Nikt nie odpuszczał, zarówno Norwegia, jak i Czechy od pierwszych minut nastawiły się na mocną grę ciałem. Norwegów złamała dopiero bramka z 10 minuty i 33 sekundy spotkania, która otworzyła worek z bramkami. Po tym trafieniu Czesi strzelili jeszcze cztery gole i ostatecznie wygrali pierwszą tercję 5:0.

Norwedzy doszli do głosu dopiero w drugiej odsłonie i pokusili się nawet o kilka groźnych strzałów, ale na nic poszły ich starania, bowiem to Czesi jako pierwsi - i jak się potem okazało również jako ostatni - zdobyli bramkę w tej tercji. Norwedzy nie dawali za wygraną, jednak nie do pokonania w czeskiej bramce pozostawał Daniel Muck, który powoli wyrastał na bohatera meczu. Ostatecznie po drugiej tercji Czesi wygrywali 6:0.

DSC_0008

W trzeciej odsłonie Norwedzy wcale nie zamierzali odpuszczać. Atakowali, próbowali, strzelali... aż w końcu w 47. minucie dopięli swego, zdobywając pierwszą bramkę w tym meczu. To nie był jednak koniec. Ciągły napłór Skandynawian przyniósł efekt w postaci kolejnej, drugiej bramki w 50. minucie spotkania. Po drugim golu dla Norwegów gra się wyrównała i obie drużyny miały jeszcze po kilka dogodnych okazji do strzelenia bramki. Starania jednego i drugiego zespołu nie przyniosły jednak efektu bramkowego i ostatecznie to Czesi w pełni zasłużenie wygrali 6:2, zapewniając sobie awans do finału wrocławskiej imprezy.

Czechy - Norwegia 6:2 (5:0, 1:0, 0:2)

1:0 - J. Curney (M. Jendrisak) - 10:33 /5 na 4/
2:0 - J. Rypar (J. Rehor) - 10:46
3:0 - J. Curney (M. Jendrisak) - 11:19
4:0 - D. Sebek (M. Jendrisak) - 14:04
5:0 - J. Sebesta (T. Sykora) - 19:23
6:0 - P. Suchanek (M. Tomasik) - 28:25
6:1 - O.M. Olesen (R. Norstrom) - 46:29