Bardzo dobry mecz Norwegów i Finów podczas drugiego dnia turnieju we Wrocławiu ostatecznie zakończył się zwycięstwem Finlandii. Zapraszamy do lektury relacji z tego spotkania.

Mecz nabrał tempa już na samym początku, zaraz po tym jak Norwedzy wykorzystali niemrawą grę Finów, zdobywając dwie bramki. Suomi przebudzili się dopiero w 9. minucie, kiedy to zdobyli bramkę na 2:1. Później obie ekipy dołożyły jeszcze po golu i ostatecznie pierwsza tercja zakończyła się wynikiem 3:2 dla Norwegów.

DSC_0116

Drugą odsłonę rozpoczęliśmy od szybkiego wyrównania Finów i równie szybkiej odpowiedzi Reprezentacji Norwegii, która w 25. minucie znów wyszła na 1-bramkowe prowadzenie. Później scenariusz się powtórzył: mocno zmotywowani Finowie strzelili na 4:4, a nieco ponad minutę przed końcem drugiej tercji Norwegowie po szybkiej kontrze zdobyli piątego gola.

Trzecia część gry to już zdecydowana dominacja Finów, przy której Norwedzy ograniczali się tylko do sporadycznych kontr. Upór i zaangażowanie fińskich zawodników w końcu przyniósł rezultat i złamanie defensywy norweskiej. Kolejne bramki Ukkonena i Eronena w 46. i 47. minucie dały ostatecznie zwycięstwo Finlandii.

DSC_0144

Podsumowując, trzeba przyznać, że dziś rano byliśmy świadkami najlepszego do tej pory spotkania podczas 6. Polish Open. Dzięki zwycięstwu w dzisiejszym meczu Finlandia w półfinale turnieju podejmie zwycięzcę meczu Polska - Słowacja, a Norwegia zmierzy się z Czechami.

Norwegia - Finlandia 5:6 (3:2, 2:2, 0:2)

1:0 - O.M. Olesen (D. Gidske) - 05:03 /5 na 4/
2:0 - T. Straete (K. Kronberg) - 06:21
2:1 - A. Eronen (M. Sokka) - 08:48
3:1 - P. Hjemgard (S. Bjerknes) - 13:54
3:2 - V. Lastikka (R. Kainulainen) - 19:07
3:3 - J-P Pelto-Arvo (M. Sokka) - 21:14
4:3 - O.M. Olesen (H. Fredriksen) - 24:06