W pierwszym swoim spotkaniu na 6. Polish Open Polacy ulegli brązowym medalistom Mistrzostw Świata 4:16.

Po 9. minutach meczu było już 3:0 dla Czechów, ale Polacy wcale nie wyglądali źle w pierwszych 20 minutach. Mogliśmy nawet pokusić się o bramkę, ale świetnie w czeskiej bramce spisywał się David Rytych. W 15. minucie spotkania rzutu karnego nie wykorzystał Matej Jendrisak i ostatecznie wynik 3:0 utrzymał się do końca pierwszej części gry, głównie za sprawą znakomitych interwencji Bogdańskiego.

Drugą tercję od mocnego uderzenia rozpoczęli Polacy, którzy w 23. minucie za sprawą Piotra Kosteli zdobyli pierwszą bramkę. Niestety kilkadziesiąt sekund później Czesi odskoczyli na 4:1, co nieco wybiło z rytmu naszych Reprezentantów. Do końca drugiej odsłony nasi południowi sąsiedzi zaaplikowali nam jeszcze trzy gole, a czeski bramkarz wciąż "murował" swoją świątynię.

DSC_0017

Mimo niewątpliwego zmęczenia bardzo szybkim tempem meczu, Polacy nie odpuścili nawet w trzeciej tercji. Co prawda stracili w niej aż dziewięć bramek, ale wyprowadzili przy tym kilka składnych akcji i trzy z nich zamienili na bramkę (sczególnej urody była bramka Wojtka Malajki, który celnym uderzeniem z powietrza pokonał czeskiego bramkarza).

Generalnie należy pochwalić naszych zawodników za nieustępliwość i walkę od końca, ale jednocześnie trzeba przyznać, że byli po prostu zespołem słabszym, a Czesi zasłużenie wygrali. Niemniej jednak postawa naszych Reprezentantów napawa optymizmem przed jutrzejszym meczem ze Słowakami.

Polska - Czechy 4:16 (0:3, 1:4, 3:9)

0:1 - J. Curney (D. Sebek) - 00:55
0:2 - M. Tokos (P. Suchanek) - 07:11
0:3 - J. Curney (O. Nemecek) - 08:35
1:3 - P. Kostela (M. Leja) - 22:23
1:4 - M. Tomasik (P. Suchanek) - 23:02
1:5 - O. Nemecek (J. Curney) - 28:58
1:6 - M. Tokos (T. Sladky) - 36:08