W kolejnym spotkaniu Mistrzostw Świata Polki ponownie walczyły z Hiszpankami. Stawką spotkania był awans do meczu o V miejsce. Polska pewnie wygrała 15-0.

Zwycięstwo nie było tak okazałe jak w 1. dniu Mistrzostw, ale nie tylko o wynik w tym spotkaniu chodziło. Trenerzy zagrali zupełnie innym ustawieniem niż w poprzednich meczach, co z pewnością też miało wpływ na przebieg gry. W I tercji Polska zdobyła 3 bramki, w II dołożyła kolejne 4.

Najwięcej trafień Polki zapisały na swoje konto w ostatniej odsłonie spotkania, strzelając aż 8 goli. Warto wspomnieć, że w 58. minucie spotkania Hiszpanki nie wykorzystały szansy na bramkę honorową, nie wykorzystując rzutu karnego.

Najlepszą zawodniczką meczu została Katarzyna Fuła, która po 4 dniach turnieju ma na swoim koncie najwięcej bramek oraz zajmuje II miejsce w klasyfikacji kanadyjskiej, tracąc jedynie punkt do liderującej Czeszki.

Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu Polska będzie miała szansę na zajęcie V miejsca. Musi jedynie pokonać... kolejny raz Japonię. Rzecz ta udała się już wczoraj, więc liczymy na kolejny dobry występ! System rozgrywek został ułożony w ten sposób, że walka o miejsca V-VII toczy się  systemem "każdy z każdym" wg poniższej tabeli. Zwycięzca jutrzejszego pojedynku zajmie V miejsce Mistrzostw Świata!