Drugi dzień Mistrzostw Świata Juniorek do lat 19 nasze reprezentantki nie będą wspominać zbyt dobrze. Poniosły one wysoką porażkę z wicemistrzyniami świata.

Już początek spotkania dał nam wyraźnie do zrozumienia jak będzie wyglądał mecz pomiędzy 2. a 6. drużyną ostatnich mistrzostw. Finki strzelanie rozpoczęły już w 2. minucie spotkania, a po pierwsze tercji prowadziły 8:0. Nasi trenerzy od straty trzeciej bramki próbowali rotować bramkarkami, lecz i to na niewiele się zdało. Nasze rywalki dokładały kolejne trafienia, choć w drugiej tercji było ich już mniej. Nasz zespół zaczął też grać na trzy, a nie jak wcześniej - na dwie piątki, co wydaje się również pomogło zachować naszym zawodniczkom nieco więcej sił na odpieranie ataków Finek. Trzecia odsłona była zdecydowania najbardziej niemrawa i to z obu stron. Drużyna Finlandii nie forsowała tempa, a Polska starała się tylko oddalać zagrożenie spod własnej bramki. Polkom nie udało się strzelić honorowej bramki i ostatecznie mecz zakończył się porażką 0:19.

2016 WU19 Finland vs Poland 165

Nasze zawodniczki wyglądały w spotkaniu z Finlandią dość niewyraźnie. Było po nich widać pewne oznaki zmęczenia po szalonym meczu z Czeszkami, rozgrywanym dzień wcześniej. Teraz jest jednak kolejny dzień i o meczu z Finlandią należy szybko zapomnieć. Dziś Polki zmierzą się z Łotyszkami, w meczu o - prawdopodobnie - 3. miejsce w grupie, gwarantujące utrzymanie się w Elicie (Dywizji A). Oczywiście przy bardzo wysokiej porażce Czech z Finlandią oraz również wysokim zwycięstwie Polski z Łotwą (różnica bramek musiała by wynosić 29 na korzyść Polski, a więc np. wyniki: Polska - Łotwa 15:1, Finlandia - Czechy 17:2) mamy jeszcze szansę na awans do półfinału, ale wydaje się to praktycznie niemożliwe. Summa summarum: dziś przed naszą reprezentacją jeden z dwóch najważniejszych meczy imprezy, który zdecyduje o tym, czy w sobotę zagramy o 5. miejsce turnieju czy o utrzymanie się w Dywizji A.

Pomeczowa wypowiedź Dominiki Kołodziej

Finlandia - Polska 19:0 (8:0, 5:0, 6:0)

Najlepsze zawodniczki meczu: Daniela Westerlund (Finlandia) oraz Dominika Kołodziej (Polska)
Sędziowali: Martin Petrik, Tomas Podlesny (Czechy)
Widzów:
347

SPONSOR REPREZENTACJI KOBIET DO LAT 19

Za okazane wsparcie w przygotowaniu oraz realizacji wyjazdu na Mistrzostwa Świata do Belleville (Kanada) serdecznie dziękujemy!

Zapraszamy na stronę www.elimex.com.pl, gdzie można znaleźć wszystkie produkty oferowane przez firmę ELiMEX!