Szwajcarki, brązowe medalistki Mistrzostw Świata z 2013 roku okazały się za silne dla Polek w meczu inauguracyjnym Mistrzostw Świata 2015 w fińskim Tampere.

Początek meczu mógł jednak zaskoczyć, ponieważ pierwszą bramkę spotkania, jak również pierwszą w całym turnieju zdobyła w drugiej minucie Magdalena Siuta. Dwie minuty później Szwajcarki doprowadziły jednak do wyrównania. Choć kontrolowały grę to Polska ponownie wyszła na prowadzenie. W 9. minucie bramkę dla biało-czerwonych zdobyła Małgorzata Pazio. Tym razem wyrównanie Szwajcarkom nie przyszło tak łatwo, bo kolejne trafienie zanotowały dopiero po 10 minutach. Więcej goli w tej części meczu nie było, a na drugą tercję Polki wychodziły z bardzo dobrym remisem 2-2.

Skrót meczu Polska - Szwajcaria

Niestety, w II tercji nasze rywalki wrzuciły wyższy bieg i zaczęły odjeżdżać już od 16 sekundy! Choć w 23. minucie bramkę dającą Reprezentacji Polski remis 3-3 zdobyła Honorata Biały, na więcej trafień nie było nas już stać. Po 40 minutach wynik na tablicy wskazywał prowadzenie Szwajcarek 8-3.

W ostatniej części obraz gry niestety się nie zmienił. Polkom nie udało się umieścić piłki w bramce rywalek ani razu, choć dobrych okazji do tego było kilka! Szwajcarki kontynuowały swoją passę, zdobywając 4 kolejne bramki i wygrywając ostatecznie aż 12-3! Najlepszą zawodniczką w polskim zespole została Justyna Krzywak.

Kolejny mecz Reprezentacji Polski odbędzie się sobotę o godz. 13:00, a rywalem biało-czerwonych będzie Norwegia. Spotkanie to najprawdopodobniej zadecyduje o 3. miejscu w grupie, bowiem dominacja Finek i Szwajcarek wydaje się być niepodważalna.