MMKS Podhale Nowy Targ uległ łotwewskiej drużynie Rubene w pierwszym meczu EuroFloorball Cup 2015.

Podhalanki wyruszyły na Łotwę już w niedzielę, zaraz po zakończonym meczu z Jedynką Trzebiatów. Długa podróż na pewno dała się we znaki, ale na postawę Mistrzyń Polski w pojedynku inaugurującym Puchar Europy 2015 nie można narzekać.

Polki wygrały I tercję, a korzystny dla naszego zespołu wynik utrzymywał się aż do 35. minuty meczu. Wówczas bramkę wyrównującą na 2-2 Edite Bankava. Na 11 minut przed końcem spotkania na prowadzenie wyszło Rubene, ale już po 2 minutach na tablicy ponownie widniał remis. Niestety, decydujący głos należał do rywalek, które na niewiele ponad 7 minut przed końcem meczu przechyliły szalę zwycięstwa na swoją stronę. Bramki dla MMKS Podhale zdobywały: najlepsza zawodniczka meczu - Magdalena Mamak (2) oraz Magdalena Siuta.

Kolejny mecz Mistrz Polski rozegra jutro, tj. środa 6 października o godz. 9:00 z hiszpańskim CDE El Valle. Transmisja z meczu na profilu IFF na Youtube...