Finlandia była ostatnim rywalem Reprezentacji Polski w fazie grupowej Mistrzostw Świata 2015 w Tampere. Polki skutecznie przeciwstawiły się kandydatkom do złota, przegrywając zaledwie 2-5!

Pierwsza tercja miała bardzo podobny przebieg, jak w spotkaniu ze Szwajcarią. Nasze rywalki dominowały od początku spotkania, ale bramki zdobywały obydwie drużyny. Po 20 minutach na tablicy widniał remis 2-2, a bramki dla naszego zespołu zdobyła Justyna Krzywak oraz Katarzyna Fuła.

Niestety, druga odsłona spotkania padła łupem rywalek, które oddały aż 26 celnych strzałów przy zaledwie 6 naszych. Taki obrót spraw musiał skutkować bramkami dla Finek, które zamieniły swoje strzały na 3 trafienia i odskoczyły na prowadzeniu.

W III tercji nie oglądaliśmy trafień z żadnej ze stron, jednak Polki miały kilka doskonałych sytuacji, które można a wręcz należało zamienić na bramkę! Wynik mógłby wówczas być zupełnie inny. Bardzo dobrze spisała się obrona naszej drużyny, która stawała na głowie, aby zablokować dostęp do bronionej przez Agatę Kownacką bramki. We wcześniejszych dwóch tercjach bramki broniła Mariola Szarmach, którą wybrano zawodniczką meczu.

- Cieszymy się z tego wyniku, bo nie jest on zły, ale mogliśmy zagrać lepiej - powiedział nam po meczu trener Reprezentacji Polski Christer Bertilsson. - Generalnie wszystko szło według planu, szkoda tylko sytuacji, gdy mając Power Play dostaliśmy własną karę. To trochę zmieniło oblicze gry.
Pytany o jutrzejszy mecz z Rosją jest dobrej myśli i wierzy w dalszy awans naszego zespołu. - Jutro będziemy mieli już prawdopodobnie wszystkie zawodniczki do dyspozycji. Po dzisiejszej przerwie do gry wróci Kasia Chełstowska i Magda Krzystyniak. Postaramy się obnażyć ich słabości i wygrać - podsumowuje.

Polska zajęła 3. miejsce w grupie i jutro, tj. wtorek (8 grudnia) zmierzy się w fazie play-off z Rosją. Stawką meczu będzie awans do ćwierćfinału Mistrzostw Świata. Początek spotkania o godz. 17:30. Transmisja zostanie przeprowadzona na kanale Youtube Międzynarodowej Federacji Unihokeja