Podczas Super Finału Ekstraligi Polskiej Ligi Unihokeja poznaliśmy także brązowych medalistów tegorocznych rozgrywek!

Jako pierwsze na boisko w Zielonce wybiegły drużyny Energi Gdańsk oraz PKS MOS Zbąszyń. Spotkanie o brąz Ekstraligi Kobiet z pewnością nie było spełnieniem ich tegorocznych marzeń, ponieważ Energa to 5-krotny Mistrz Polski, zaś lwia część PKS MOS to Mistrzynie Polski 2012/2013, które sięgnęły po ten tytuł z Absolwentem Siedlec. Przed rozpoczęciem sezonu obydwa zespoły mierzyły znacznie wyżej.
Rozpoczęty o godzinie 10:00 mecz nie był toczony w zawrotnym tempie, a momentami było wręcz nudno. Przez pierwsze 20 minut więcej czasu przy piłce spędzała drużyna ze Zbąszynia, która usiłowała złamać obronę gdańszczanek. Energa jednak nie tylko skutecznie się broniła, ale wyprowadziła dwie bardzo skuteczne kontry, które zakończyły się bramkami Karoliny Krawczyk oraz Ireny Mroch. Dzięki atakom zbąszynianek, ostatnie 5 minut tej części meczu padło łupem Karoliny Dutkiewicz, która strzelając 2 bramki w 3 minuty doprowadziła do remisu.

Czytaj: MMKS Podhale Mistrzem Polski Ekstraligi Kobiet!

Druga część spotkania była bardzo podobna do tej wcześniejszej, a jedyne co się zmieniło to liczba strzelonych przez drużyny bramek. Po 40 minutach na tablicy widniał wynik 3-3.
Ostatnia tercja za sprawą bardziej zdecydowanych ataków obydwu stron i szybszej gry okazała się najbardziej interesująca. W 42. minucie do kolejnego remisu doprowadziła Karolina Dutkiewicz, a na 10 minut przed końcem meczu, dzięki trafieniu Agnieszki Kozaneckiej PKS MOS wyszedł na prowadzenie. Taki obrót spraw podziałał na Energę jak płachta na byka. 5 minut później gdańszczanki doprowadziły do remisu, a w przeciągu kolejnych kilku przechyliły szalę zwycięstwa na swoją stronę.
Energa Gdańsk zakończyła sezon 2014/2015 na III miejscu, co oznacza, że podopieczne trenera Zajdzińskiego oraz braci Ludwichowskich nie schodzą z podium od 7 lat! Dla PKS MOS Zbąszyń był to pierwszy mecz o medal w niedługiej, dwuletniej historii występów w Ekstralidze kobiet.

ALL STARS EKSTRALIGI KOBIET...

W spotkaniu o brąz Salming Ekstraligi Mężczyzn spotkały się zespoły Szarotki Nowy Targ oraz Olimpii Łochów. Każdy, kto spodziewał się łatwego zwycięstwa nowotarżan mógł być mocno zaskoczony, ponieważ Olimpia kolejny raz w tym sezonie postawiła poprzeczkę bardzo wysoko, a w końcowce spotkania niewiele jej brakło do wyrównania.
Pierwsze 5 minut nie wskazywało jednak na jakiekolwiek emocje. W tak krótkim czasie Szarotka strzeliła bowiem 2 bramki, a trzecie - samobójcze trafienie dołożyli obrońcy z Łochowa. Olimpia pierwszy raz doszła do głosu pomiędzy 8. i 11. minutą, kiedy to po bramkach Skury i Miszczuka złapała kontakt z rywalem. Ostatnie słowo w I tercji należało jednak ponownie do nowotarżan, którzy odskoczyli na 4-2.
Druga odsłona spotkania została zdominowana przez Szarotkę, która dołożyła kolejne dwa trafienia i po 40 minutach prowadziła już 6-2. W tym momencie wydawać się mogło, że losy spotkania są już przesądzone, a jedyne co nas czeka to "dowiezienie" prowadzenia do końca meczu.

Czytaj: Górale Mistrzem Polski Ekstraligi Mężczyzn!

Nic bardziej mylnego. Ostatnie 20 minut to zdecydowana i odważna gra Olimpii, która nie mając już nic do stracenia, zaczęła odważnie atakować bramkę znacznie bardziej utytuowanego rywala. Taka postawa przyniosła korzyść w postaci 3 strzelonych bramek - na niewiele ponad minutę przed końcem meczu różnica wynosiła już tylko jedno trafienie. To było jednak wszystko na co było stać obydwie strony. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Szarotki 6-5, która zakończyła obecny sezon jedną pozycję niżej niż przed rokiem. Dla Olimpii tegoroczny rezultat jest najlepszym w historii klubu.