Z przyjemnością informujemy, że w roku 2019 Polski Związek Unihokeja pozyskał po raz szósty dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki na realizację programu „Unihokej - Uczy, Bawi i Wychowuje”!

Projekt jest realizowany od 2014 roku i skierowany jest do dzieci oraz młodzieży w wieku szkolnym (szkoły podstawowe) i ma na celu upowszechnienie sportu, a w szczególności unihokeja na terenie Polski.

Najważniejszymi celami tego wielo-komponentowego programu są:

  • identyfikacja jak największej liczną dzieci uzdolnionych sportowo w unihokeju, by w przyszłości mogli się rozwijać uczestnicząc w rozgrywkach Polskiego Związku Unihokeja;
  • wsparcie kadry trenerskiej poprzez dostarczenie nowoczesnych materiałów metodyczno-szkoleniowych;
  • podnoszenie kompetencji kadry trenerskiej poprzez szkolenia i kursy;
  • przeciwdziałanie patologiom społecznym takim jak: chuligaństwo, wandalizm, narkomania i alkoholizm;
  • stworzenie „mody” na unihokeja, która byłaby alternatywą dla siedzącego trybu życia;
  • poprawa stanu zdrowia dzieci i młodzieży, którzy są beneficjentami projektu „Unihokej – uczy, bawi i wychowuje”;
  • zapobieganie wykluczeniom społecznym często związanym z niekorzystnymi warunkami ekonomicznymi oraz społecznymi naszych beneficjentów.

Aż 70% środków finansowych projektu „Unihokej - Uczy, Bawi i Wychowujezostanie skierowana bezpośrednio do instruktorów i trenerów prowadzących zajęcia w ramach programu "Animator Unihokeja". Łącznie na zajęcia zostanie przeznaczona kwota 72 000 PLN, a w zajęciach będzie brało udział 1000 dziewcząt i chłopców.

Pozostałe środki finansowe przeznaczone są na podnoszenie kompetencji kadry trenerskiej. W ramach realizacji projektu zorganizowane zostaną następujące kursy i szkolenia :

  • 2 kursów instruktora unihokeja;
  • szkolenie dla instruktorów unihokeja i trenerów;
  • szkolenie trenerskie dla trenerów I klasy i klasy Mistrzowskiej.

Realizując program mamy zamiar wyposażyć instruktorów i trenerów w nowoczesne materiały szkoleniowe w postaci filmów, które będą realizowane w Polsce z naszą młodzieżą. Mamy nadzieję, że posłużą one szerokiej Kadrze trenerskiej w czasie treningów i zajęć pozalekcyjnych, które będą prowadzone nie tylko w ramach projektu „Unihokej - Uczy, Bawi i Wychowuje”.

Realizując program liczymy na współpracę w szczególności z Okręgowymi Związkami Unihokeja, które pomogą nam w realizacji programu. Osoby zainteresowane udziałem oraz pomocą proszone są o kontakt z krajowym koordynatorem projektu Tomaszem Wojciechowskim pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Bardzo prosimy o śledzenie strony Polskiego Związku Unihokeja, ponieważ już niebawem zostanie ogłoszony nabór na I edycję programu "Animator Unihokeja".