Z przykrością informujemy, iż w minionym tygodniu zmarł Cezary Celian, wspaniały człowiek i znakomity trener oraz działacz, człowiek, który w wymierny sposób przyczynił się do rozwoju unihokeja w naszym kraju.

Fot. plonszczak.pl

Pan Cezary przez długie lata był związany z Uczniowskim Klubem Sportowym ''Baza''.

W unihokeju Cezary Celian wraz z zespołem zdobył dwa razy mistrzostwo Polski, awansował do kadry trenerskiej reprezentacji kraju, był na trzech mistrzostwach świata - możemy przeczytać na plonskwiesci.pl.

Swoją wiedzą, pasją w ciągu 50-letniej pracy pedagogicznej potrafiący zarazić sportem i muzyką wiele roczników dzieci i młodzieży.

Popularyzował unihokej wśród dzieci i młodzieży z całej Polski podczas obozów akcji Sportowe Wakacje, a od roku 2010 na obozach Letniej Akademii Unihokeja.

Czarek był członkiem zespołu szkoleniowego U-19 kobiet, który przygotował reprezentację Polski juniorek w unihokeju do mistrzostw Świata w 2006 (Naunhof/Lipsk-Niemcy), 2008 (Babimost/Zbąszyń/Wolsztyn-Polska), 2010 (Ołomuniec – Czechy) i 2016 (Belleville-Kanada), osiągając z nią wiele sukcesów na arenie międzynarodowej.


Mistrzostwa Świata Kobiet U19, Polska 2008

To właśnie za czasów, gdy w kadrze trenerskiej Reprezentacji Polski Kobiet do lat 19 był śp. Cezary Celian, nasze zawodniczki wywalczyły historyczne 4. miejsce na Mistrzostwach Świata (rozgrywanych w Wolsztynie, Babimoście i Zbąszyniu w 2008 roku). Jego wychowanką była między innymi Małgorzata Kulczycka (z domu Pazio) - na zdjęciu poniżej: górny rząd, druga od lewej. Pełna lista sukcesów drużyn prowadzonych przez śp. Cezarego Celiana - kliknij tutaj.


Fot. krolewo.pl

Oprócz zaangażowania w sport (nie tylko unihokej, ale i piłka nożna czy baseball), Pan Cezary przez 12 lat tworzył orkiestrę dętą przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Jońcu, opiekował się także orkiestrą młodzieżową.

Jego odejście to wielka strata dla wszystkich. Wdzięczni za jego wieloletnią, wspaniałą pracę pragniemy złożyć najszczersze wyrazy współczucia rodzinie i bliskim zmarłego.

Choć fizycznie nieobecny, śp. Cezary Celian na zawsze pozostanie z nami. Będzie nam Ciebie bardzo brakowało.

Dzień za dniem,
Jak wartki potok czas,
Zacieśnia krąg istnienia mego,
Dzień za dniem ucieka dalej-dalej,
Mych złudnych pragnień splot,
Upada Wszechświat,
Bezgraniczny Niepojęty,
Nieskończony Ogród Żyzny,
Myśli wiecznej arcydzieło,
Uszanować chciałbym niebo,
Ziemi czoła skłonić,
Ale człowiek jam niewdzięczny,
Że niedoskonały.

Czesław Niemen

Uroczystości żałobne odbędą się 18 grudnia 2021 r. (sobota) o godzinie 11:00 w Jońcu (powiat Płońsk), w kościele pw. św. Ludwika.