Sukcesem zakończyły się Eliminacje Pucharu Europy w Zielonce! Wszystkie uczestniczące w eliminacjach polskie kluby awansowały do turnieju głównego!

Pierwszym klubem, który zapewnił sobie awans była Energa Olimpia Osowa Gdańsk. Zwycięstwa w pierwszym meczu z węgierskim Nokia Komarom oraz w drugim z Podhalem Nowy Targ pozwoliły gdańszczankom na "bezpieczną grę" w ostatnim spotkaniu. Zespół trenera Bogdana Zajdzińskiego nie zwolnił jednak tempa i zwyciężył także w ostatnim pojedynku. Energa Gdańsk awansowała do turnieju głównego z kompletem punktów!

Na awans swojej drużyny nieco dłużej musieli poczekać kibice Podhala Nowy Targ. Zwycięstwo w pierwszym meczu z holenderskim UC Face Off zostało stłumione przez porażkę z Energą Gdańsk i wiadomym było, że o awansie decydować będzie ostatni pojedynek. W meczu o wszystko sytuacja zmieniała się po każdej tercji. Pierwsze 20 minut należało do Podhala, które wygrało 2-0. Kolejna tercja padła łupem węgierek, które strzeliły aż 4 bramki i wyszły na prowadzenie. Ostatnia część meczu to jednak dominacja MMKS, zwycięstwo 5-0 i w całym meczu 7-4! Podhale awansowało do turnieju finałowego z drugiego miejsca! Najskuteczniejszą zawodniczką turnieju została Agnieszka Timek, która strzeliła 4 bramki, a przy 6 asystowała.

All stars turnieju kobiet:

Bramkarz: Mariola Szarmach (Energa Olimpia)
Obrońca: Weronika Noga (Energa Olimpia)
Obrońca: Aleksandra Florek (MMKS Podhale)
Środowy: Nicole Vertesi (SZPK-Nokia)
Atakujący: Anna Szychta (Energa Olimpia)
Atakujący: Agnieszka Timek (MMKS Podhale)

Tabela i wyniki turnieju kobiet...

Komplet zwycięstw na swoim koncie zanotował także zespół-gospodarz turnieju MUKS Zielonka. Aplikując rywalom łącznie aż 40 bramek bezkonkurencyjnie zwyciężył wszystkie mecze i pewnie zajął 1 miejsce w tabeli! Najskuteczniejszym zawodnikiem turnieju z wynikiem 13 bramek i 4 asyst został kapitan MUKS, Mateusz Antoniak. Świetnie spisała się także publiczność, która na każdym meczu lokalnego zespołu wypełniała trybuny hali Ośrodka Kultury i Sportu do ostatniego miejsca. Oprócz zespołu z Zielonki do turnieju finałowego awansował także holenderski UC Face Off.