Wielkimi krokami zbliżają się kluczowe rozstrzygnięcia sezonu 2023/2024! 

Najlepsze żeńskie oraz męskie zespoły Ekstraligi spotkają się w sobotę na boisku w Nowym Targu w walce o najwyższe trofea. Super Finał rozpocznie się o godzinie 10:00 od meczu o brązowy medal Kobiet. 

Naprzeciwko siebie stanie 3. i 4. drużyna tabeli, czyli SUS Travel Jedynka Trzebiatów i JohnyBros Olimpia Osowa Gdańsk II. Kapitanki obu zespołów zapytane o swoje odczucia przed tym spotkaniem wypowiadają się następująco:  

Nina Stefańska (Gdańsk):

Jesteśmy bojowo nastawione do meczu o brąz, chcemy zakończyć sezon w jak najlepszym stylu. Uważam, iż jesteśmy jako drużyna w stanie powalczyć o miejsce na podium.

 Jutrzenka Cirocka (Trzebiatów):

Super Finał to zawsze ekscytujące wydarzenie, dlatego podchodzimy do niego z pozytywnym nastawieniem i gotowością do walki na całym boisku! Nasza gra w trakcie trwania sezonu zdecydowanie się poprawiła i jesteśmy mocno zmotywowane, żeby zakończyć go z brązowym medalem. Wiemy, że drużyna z Gdańska to dobry zespół, więc na pewno damy z siebie wszystko, żeby wyjść zwycięsko z tego pojedynku.

Zapraszam serdecznie wszystkich kibiców już od 10:00 do hali w Nowym Targu! :) 

Transmisja z meczu o 3. miejsce Ekstraligi Kobiet:


W meczu o brązowy medal Ekstraligi Mężczyzn obejrzymy również zespół z Gdańska oraz gospodarzy Super Finału, czyli KS Gorący Potok Szarotka Nowy Targ. JohnnyBros Olimpia Osowa Gdańsk po raz pierwszy zamelduje się w męskim Super Finale i będzie miał szansę na zdobycie swojego medalu. Przedstawiamy wypowiedzi obu kapitanów drużyn przed meczem: 

Michał Zaremba (Gdańsk):

Super Finał to niesamowite przeżycie i szczyt ligowych zmagań. Jestem dumny z naszej drużyny za to, jak wyglądał ten sezon. Każdy z nas włożył dużo pracy, by w nim się znaleźć i nie mamy zamiaru wracać z pustymi rękami. W naszych głowach wybrzmiewa ta sama myśl: „zwycięstwo”.

Piotr Ligas (Nowy Targ):

W sobotę gramy o brązowy medal i bardzo chcemy zakończyć ten sezon na podium. Nasze aspiracje były większe, ale musieliśmy podczas rundy zasadniczej uznać wyższość rywali. Chcemy pokazać, że nowotarski unihokej stoi na dobrym poziomie i wciąż liczy się w polskiej lidze. Jako organizator staramy się także, żeby wszystko było zapięte na ostatni guzik. Mamy nadzieję, że Super Finał przysporzy kibicom wiele pozytywnych emocji.

Na ten mecz zapraszamy na godzinę 13:00!

Transmisja z meczu o 3. miejsce Ekstraligi Mężczyzn:


Po południu kibice mogą zacząć ostrzyć sobie zęby na wielkie finały.

O 16:00 na boisku naprzeciwko siebie stanie beniaminek Ekstraligi AZS AGH Kraków oraz wielokrotny Mistrz Polski JohnyBros Olimpia Osowa Gdańsk. Rywalizacja w rundzie zasadniczej obu tych zespołów przynosiła wiele emocji. Jak zakończy się pojedynek 18 maja?

Wiktoria Targońska (Gdańsk):

Bardzo długo czekałyśmy na powrót formuły Super Finału - święta Polskiego Unihokeja! Mecze z Krakowem w tym sezonie dostarczyły nam naprawdę skrajnych emocji i liczymy, że finał będzie podsumowaniem naszych starć. Czekamy na pierwszy gwizdek!

 Katarzyna Rajska (Kraków):

Gra w Super Finale to dla naszej drużyny spore wyróżnienie. To pierwszy sezon AGH w Ekstralidze Kobiet i mimo że nie wszystkie mecze w sezonie skończyły się po naszej myśli, to cieszymy się z tego miejsca, które zajęłyśmy. Nasz skład wciąż się zgrywa, nie zamierzamy jednak odpuszczać w finale i chcemy zagrać na 100% naszych możliwości. Mamy za sobą wspaniałych kibiców i liczę na to, że zagramy dobry unihokej.

Pierwszy gwizdek w kobiecym finale wybrzmi o 16:00!

Transmisja z meczu finałowego Ekstraligi Kobiet:


Wisienką na torcie będzie finał Mistrzostw Polski Mężczyzn. Wielokrotny Mistrz Polski UKS Bankówka Zielonka oraz aktualni wicemistrzowie - Olimpia Łochów, czyli Derby Mazowsza na nowotarskim parkiecie. Olimpia Łochów nie zdobyła dotąd jeszcze złotego medalu Ekstraligi, więc na pewno możemy liczyć na ciekawe spotkanie. Co mówią Kapitanowie przed tym meczem? 

Maciej Sieńko (Zielonka):

To był jeden z cięższych sezonów dla naszego zespołu. Ciągłe kontuzje i absencje zawodników powodowały zmiany w piątkach. Mimo to, ciężko i solidnie trenowaliśmy, aby być przygotowanym na sto procent do tego finałowego spotkania. W całym sezonie pojawiały się lepsze i gorsze występy z naszej strony. Z każdego meczu staraliśmy się wyciągnąć wnioski i zniwelować błędny. Liczy się tylko złoty medal i aby to osiągnąć, będziemy musieli pokazać swój charakter, ambicję i wolę walki. Jestem przekonany, że jako zespół zrobimy wszystko, aby Mistrz Polski po raz czwarty powędrował do Zielonki. Liczymy na świetny i głośny doping ze strony naszych niezastąpionych kibiców, na których zawsze możemy liczyć!

Sebastian Sternicki (Łochów):

Każdy krok, każdy wysiłek i każda kropla potu, którą włożyliśmy w treningi, doprowadziły nas do tej decydującej chwili. Jako drużyna pokażemy w sobotę wszystkim, jak silni jesteśmy, gdy gramy razem. Wierzę w nasze umiejętności, w nasze serce do gry i w to, że razem możemy osiągnąć wszystko. Ten złoty medal jest w zasięgu ręki, a nasza determinacja i waleczność sprawią, że go zdobędziemy. #teamOlimpia!

Finał mężczyzn rozpocznie się wieczorem, o godzinie 19:00!

Transmisja z meczu finałowego Ekstraligi Mężczyzn:


Zapraszamy wszystkich serdecznie do śledzenia przebiegu wszystkich spotkań. 

Transmisje online zapewnia Okapi Studio Live na Youtubie: https://www.youtube.com/playlist?list=PLg1ALqEE9qO8OThH_FaSh6dhRekNplMX0

 

Sponsorzy wydarzenia: 

 • Termy Gorący Potok 
 • Miasto Nowy Targ
 • Tempish Polska
 • Auto części Malik
 • Didosport
 • Jaskierscy Budownictwo
 • GreenCars Rental 
 • Cukrlove 
 • Siuta Łuczkowski Podhale 
 • Wykładziny Obiektowe 
 • Movado Squash & Fitness 
 • STC