Nie ma już niepokonanej drużyny w Salming Ekstralidze Mężczyzn!

W minionej kolejce obejrzeliśmy tylko trzy dwumecze z planowanych  czterech. W związku z poważnym wypadkiem Kamila Dudka - zawodnika sanockich Wilków, rywalizacja jego drużyny z Pionierami z Tychów została przełożona na inny termin. Trzymamy kciuki za powrót do zdrowia! Tymczasem na innych ligowych boiskach nie zabrakło poważnej rywalizacji! Goryczy porażki doznały już wszystkie ekstraligowe drużyny. Po raz pierwszy w tym sezonie posmakowali tego Górale, a także MUKS Zielonka. Olimpia Łochów jako jedyna dopisała sześć oczek do swojego konta.

Miejsce spotkań: HALA SPORTOWA W NOWYM TARGU OS. NIWA 4C, SP NR 4

W Nowym Targu spotkania pomiędzy Szarotką i Góralami to klasyk. W ostatnich sezonach górą w perspektywie całego sezonu byli Górale. Przejęcie utalentowanych graczy Wiatru Ludźmierz może być nowym rozdaniem w tej rozgrywce. Pokazują to też wyniki weekendowej rywalizacji. Dodatkowym czynnikiem działającym na korzyść Szarotek jest fakt, że do ich bramki wrócił Reprezentant Polski - Maciej Jastrzębski.

W sobotę o 17.00 rozpoczęły się kolejne derby Nowego Targu.  Pierwsze spotkanie było bardzo twarde, a zawodnicy bardzo często wędrowali na ławkę kar. Mniej było bramek, ale za to cały czas był to pojedynek "na styku" i trzymający w napięciu. Gry w przewadze lepiej wykorzystywali Górale i na początku drugiej tercji po trafieniach Karola Pelczarskiego i Piotra Kosteli prowadzili już 2:0. Warto dodać, że przez cały mecz bardzo dobrze prezentowali się zawodnicy Szarotki, co zostało w końcu nagrodzone golem Łukasza Ślusarka. Na początku trzeciej części gry po skutecznym rzucie karnym Daniela Widurskiego mieliśmy remis. Rozstrzygające trafienie padło jeszcze w regulaminowym czasie gry. Autorem bramki był ponownie Daniel Widurski, który otrzymał też wyróżnienie indywidualne. Z ekipy Górali wyróżniono bramkarza Jakuba Pawlika.

W niedzielę do gry odważniej ruszyli podrażnieni sobotnim wynikiem Górale. Tym razem w pierwszej tercji przeciwnik nie mógł nawiązać równorzędnej walki. Szarotki na cztery trafienia oponentów odpowiedziały tylko jednym. Zryw w drugiej tercji pozwolił doprowadzić do remisu 5:5. Jeszcze przed końcem tej części gry Górale zdobyli jednak dwa gole. W ostatniej odsłonie tego pojedynku Mistrzowie Polski przypieczętowali swój triumf i wygrali 9:6. Warto odnotować, że pełne 60 minut w bramce Górali zaliczył 16-letni junior, Michał Janusz, który w zdecydowanie znaczący sposób przyczynił się do wygranej, raz po raz zatrzymując strzały przeciwników. Odzwierciedleniem tego są wyróżnienia indywidualne, które otrzymali: Michał Janusz (Górale) i Piotr Ligas (Szarotka).

ZIELONKA POLEGŁA W HICIE W  ŁODZI, OLIMPIA NIE ZWODZI!

Miejsce spotkań: HALA SPORTOWA W ŁODZI (ZATOKA SPORTU) - UL. POLITECHNIKI 10

Ta rywalizacja to prawdziwy hit w grupie B. Lider z Łodzi versus niepokonany faworyt grupy z Zielonki. W naszym typerze wyraźnie wskazaliście, że stawiacie na MUKS. Rzeczywistość okazała się jednak inna. Przyjezdni musieli radzić sobie bez kontuzjowanego Mateusz Antoniaka - najlepszego strzelca w poprzednich sezonach. Tak więc bez pierwszej strzelby, ale za to z debiutującym Filipem Łukaszewskim. Zawodnicy Politechniki znając klasę rywala postawili na ciężką pracę w defensywie i szukali swoich szans w szybkim ataku. Strategia ta okazała się skuteczna, bowiem w dwunastej minucie było już 2:0 po trafieniach Roberta Krawczyka i Mateusza Kołodziejskiego. Długo na odpowiedź nie trzeba było czekać. Zanim Panowie Bartek Burek i Krzysztof Krawczyk zaprosili zawodników na przerwę, na tablicy wyników widniał remis 3:3.

W drugiej odsłonie sobotniej konfrontacji zespoły strzelały seriami. Najpierw dla Zielonki trafiali Kamil Gapski i Sebastian Kostecki. W odpowiedzi dla podopiecznych Tenera Twerdyka trzykrotnie zapunktował Mateusz Kołodziejski. W ostatniej tercji dwa gole zdobył Rafał Fijałkowski. Przyjezdni odpowiedzieli tylko bramkami, ktorych autorami byli Michał Sieńko i Błażej Matejek. Politechnika odniosło historyczne zwycięstwo z MUKS-em w obecności 84 kibiców. Najlepszymi zawodnikami wybrani zostali : Rafał Fijałkowski (Politechnika) i Michał Sieńko (MUKS).

W niedzielne spotkanie lepiej weszli Gospodarze niesieni na fali sobotniej wiktorii. W pierwszej tercji Goście nie zdobyli nawet gola, a ich golkiper musiał dwukrotnie kapitulować. W drugiej części gry najpierw dla MUKS-u trafił Sebastian Kostecki. Następnie Robert Krawczyk podwyższył na 3:1. Wydawało się, że Łódź obrała kurs na 6 punktów w tym dwumeczu! Kibice musieli przecierać oczy ze zdziwienia.  Później jednak aż cztery kolejne gole zdobyli przyjezdni! Na liście strzelców zapisali się: Michał Lubański, Błażej Matejek i dwa razy Filip Łukaszewski. Do końca meczu oba zespoły zdobyły po dwa gole. Ostatecznie MUKS triumfował 7:5. Najlepszymi zawodnikami wybrano: Filipa Łukaszewskiego (MUKS) i Patryka Przybylskiego (Politechnika). Warto zauważyć, że bramkarz Politechniki był wyróżniającym sie zawodnikiem. Wybronił on aż 68 strzałów "Zielonych"! Wywiad z Patrykiem można przeczytać na facebook'u Łódziekiej Politechniki.

Miejsce spotkań: HALA SPORTOWA W ŁOCHOWIE, UL. WYSPIAŃSKIEGO 20

Z podziału punktów na szczycie skorzystała Olimpia Łochów. Podopieczni trenera Sternickiego pewnie pokonali ULKS Józefina. W obu spotkaniach przewaga gospodarzy nie podlegała dyskusji. W sobotę wyrównana była tylko pierwsza część gry (3:2). W niedzielę gospodarze odskoczyli rywalom zdecydowanie wcześniej. Tym sposobem w grupie B trzy zespoły walczą w czubie tabeli. Bez punktu mimo 6 rozegranych spotkań  są ULKS Józefina i TLU Kala-Izolacje Toruń.

W klasyfikacji kanadyjskiej przewodzi aktualnie  Rafał Fijałkowski (Politechnika) - 30 punktów. Wyprzedził on Michała Sieńko (MUKS) - 29 punktów.  Podium z dorobkiem 22 punktów zamykają Mateusz Antoniak (MUKS) i Wojciech Bojko (Gorzów)